RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Jak zachować się w obliczu koronawirusa – specjalny spot ministerstwa [WIDEO]

Od początku tego roku pochodzący z Chin koronawirus spowodował już śmierć blisko 2,8 tys. osób, a na całym świecie zanotowano ponad 81 tys. zakażeń. Polskie władze przyznają, że prędzej czy później pierwszy przypadek wystąpienia wirusa 2019-nCoV pojawi się także w naszym kraju. Jak się przygotować i co zrobić w razie podejrzenia zakażenia? O tym w specjalnie przygotowanym spocie ministerstwa zdrowia.

Tak rozprzestrzenia się koronawirus [MAPA]

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do trzech tysięcy dwustu. Powstała interaktywna mapa, która przedstawia aktualizowane na bieżąco...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

W materiale wideo zaprezentowano główne objawy, a także sposób rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 – zapalenie płuc, które może być śmiertelne.

Aby zmniejszyć ryzyko jego rozprzestrzeniania, służby medyczne zalecają dbanie o podstawowe środki higieny, a przede wszystkim – częste mycie rąk mydłem i wodą.

Jeśli wracasz z regionu, gdzie panuje koronawirus i masz objawy choroby lub miałeś kontakt z zakażoną osobą, powiadom o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłoś się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego – apeluje Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny.

Przygotowano także specjalną stronę informacyjną nt. koronawirusa, oraz uruchomiono infolinię dotyczącą postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia: 800 190 590.

źródło:
Zobacz więcej