RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje aktor Paweł Królikowski

Najnowsze

Popularne

Nie żyje aktor Paweł Królikowski, zmarł dziś nad ranem w wieku 58 lat. Śmierć potwierdziła jego rodzina.

Nie żyje Jerzy Gruza

Nie żyje Jerzy Gruza, reżyser teatralny i telewizyjny, twórca wielu filmów, widowisk, programów telewizyjnych i seriali, m.in. „Czterdziestolatek"...

zobacz więcej

Fakt jego śmierci potwierdziła również Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.

Aktor znany z produkcji TVP trafił do szpitala przed Bożym Narodzeniem na oddział neurochirurgiczny.

Według se.pl Królikowski do śmierci nie opuścił szpitala. W kwietniu aktor skończyłby 59 lat.

Kilka lat temu Królikowski przeszedł operację wycięcia tętniaka mózgu.

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 r. w Zduńskiej Woli. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, prezenterem i realizatorem telewizyjnym. Od 16 kwietnia 2018 r. do ostatnich dni pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich.

Zmarł aktor „Klanu”

Nie żyje aktor Marian Pysznik, szerszej widowni znany z występów w serialu „Klan” w TVP. Artysta zmarł 20 lutego w wieku 88 lat. Poinformowano o...

zobacz więcej

W latach 1987-90 występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi. Zadebiutował w 1984 r. rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra”. w reżyserii Ryszarda Rydzewskiego (1984). Obraz został wyróżniony na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym dla Dzieci w Chicago.

W czasie studiów zagrał w telewizyjnym filmie Łukasza Wylężałka „Ludożerca” (1987), przygodowej „Opowieści Harleya” (1987), do której skomponował i napisał tekst piosenki „Mój Harley”, a także w dramacie „Pantarej” (1987), gdzie wystąpił w roli narkomana. Za jego najważniejszą i najbardziej dojrzałą rolę uchodzi kreacja w „Helu” Kingi Dębskiej (2009).

Zmarł lider Budki Suflera, autor wielu przebojów, Romuald Lipko

W wieku 69 lat zmarł muzyk Romuald Lipko, lider Budki Suflera - poinformował zespół. Kompozytor, multiinstrumentalista, autor wielu polskich...

zobacz więcej

Widzowie pokochali Królikowskiego za role serialowe, grał m.in. onkologa profesora Sławomira Starzyńskiego w „Na dobre i na złe” (2005-2006), a przede wszystkim Jakuba Kusego w serialu „Ranczo”.

Za tę rolę otrzymał w 2007 roku nagrodę „Melonik” dla najlepszego aktora komediowego na Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku. Ostatnio był jurorem w telewizyjnym programie „Twoja Twarz brzmi znajomo”.

W kwietniu 2018 r. został wybrany na prezesa Związku Artystów Scen Polskich. – Moim celem i zadaniem jest to, by ZASP stał się też współorganizatorem produkcji medialnych w Polsce. To jest moje marzenie. Aby aktorzy kojarzyli ZASP z miejscem, w którym interesujemy się naszym zawodem medialnym z punktu widzenia, jakości pracy i finansów. Tak, by wysyłać czytelny sygnał, że jak coś będzie kojarzone z marką ZASP-u – to wiadomo, iż jest prestiżowe dla uczestników, ma wysoką, jakość, no i jest dobrze płatne – mówił.

– Chcę uniknąć skojarzeń, iż to jest rodzina z prowincji, której się zawaliła chałupa i trzeba ją wspierać, bo taki niestety wizerunek ZASP-u został wykreowany przez ostatnie lata – powiedział krótko po objęciu stanowiska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej