Raport

Epidemia koronawirusa

Tak rozprzestrzenia się koronawirus [MAPA]

Mapę opracowali naukowcy z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa (fot.Chesnot/Getty Images)

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zbliża się do trzech tysięcy dwustu. Powstała interaktywna mapa, która przedstawia aktualizowane na bieżąco dane dotyczące liczby zachorowań, zgonów oraz wyleczeń na całym świecie.

Wyleczona z koronawirusa pacjentka znów się zakaziła

U mieszkanki Osaki, która skarżyła się na ból gardła i bóle w klatce piersiowej, po raz drugi stwierdzono obecność koronawirusa – informują władze...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Mapę opracowali naukowcy z Uniwersytet Johnsa Hopkinsa z amerykańskiego miasta Baltimore w stanie Maryland. Wykorzystano w niej dane pochodzące między innymi od Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), amerykańskiego federalnego urzędu Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

W środę nad ranem czasu polskiego na całym świecie potwierdzono 93 160 przypadki zakażeń koronawirusem. Zdecydowana większość pochodzi z kontynentalnych Chin (80 270). W Europie najgroźniejsza sytuacja panuje we Włoszech, gdzie zachorowało już ponad 2,5 tysiąca osób.

Globalna liczba zgonów spowodowanych wirusem osiągnęła 3198. Najwięcej w Chinach – prawie 3 tys., Włoszech –79 oraz Iranie – 77. W Polsce odnotowano jeden przypadek koronawirusa w Zielonej Górze.

Zobacz mapę z zasięgiem koronawirusa

źródło:
Zobacz więcej