Raport

Epidemia koronawirusa

Udawał geja, żeby zaprzyjaźnić się z lesbijką. Został skazany za gwałt

Taurence Callagain zwabił ofiarę do swojego domu (fot. Fulton County Jail/Wiki 3.0/RTABus)

Mieszkaniec Atlanty Taurence Callagain został skazany za gwałt na lesbijce. Prokurator hrabstwa Fulton w amerykańskim stanie Georgia wyjaśnił, że mężczyzna udawał geja, żeby zdobyć zaufanie kobiety.

„Kasta”: Zbiorowy gwałt na 17-latce, wśród oskarżonych syn znanego polityka

Kilka lat temu po imprezie klubowej w Pietrzykowicach na Śląsku doszło do gwałtu na 17-letniej dziewczynie. Mężczyźni – wśród nich syn znanego...

zobacz więcej

Prokurator Paul L Howard Jr. wydał oświadczenie, w którym wskazał, że Callagain poznał swoją przyszłą ofiarę w sierpniu 2015 roku na stacji metra H.E. Holmes w Atlancie. Obydwoje często korzystali z tego samego pociągu.

Po jakimś czasie mężczyzna, wiedząc, że kobieta jest lesbijką, zaczął podawać się za geja, żeby zdobyć jej zaufanie. Wymienili się numerami telefonów. 6 września 2015 roku kobieta zadzwoniła do Callagaina, powiedziała mu, że uciekł jej pociąg i poprosiła o podwiezienie do domu.

Śledczy ustalili, że jadąc autem mężczyzna powiedział, że musi na moment podjechać do swojego domu, żeby zabrać marihuanę. Kobieta weszła z nim do środka, tam 36-latek zaczął dusić ofiarę, a następnie zaciągnął do swojej sypialni i zaczął gwałcić.

Callagain ostrzegł kobietę, że jeżeli będzie krzyczeć albo się opierać, „zawoła swoich kolegów, którzy ją przytrzymają”. Ofiara zeznała, że słyszała w domu głos jakiegoś mężczyzny i przestraszona spełniła żądanie gwałciciela.

Kobieta zdołała uciec, zgłosiła do szpitala Atlanta Medical Center, gdzie lekarze wezwali policję. Funkcjonariuszom podała adres, gdzie padła ofiarą gwałtu. Na miejscu wysłany patrol znalazł jej bieliznę. Sprawca został zatrzymany.

Obrońca Callagain dowodził przed sądem, że para uprawiała seks za obopólną zgodą. Ława przysięgłych nie dała wiary tym zapewnieniom i mężczyzna został uznany winnym gwałtu. Prokurator Howard nie sprecyzował, kiedy sąd ogłosi wymiar kary.

źródło:
Zobacz więcej