Raport

Epidemia koronawirusa

Młoda gwiazda Hollywood w głównej roli kobiecej „Milczenia owiec”

Akcja serialu rozgrywać się będzie tuż po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w filmie „Milczenie owiec” (fot. arch.PAP/United Archives/IFTN)

Rola Clarice Starling w „Milczeniu owiec” przyniosła Jodie Foster drugiego Oscara w karierze. Później w kontynuacji tego hitu, czyli w filmie „Hannibal”, w postać agentki FBI wcieliła się Julianne Moore. Teraz, jak podaje portal „Variety”, serialową Clarice zostanie Rebecca Breeds.

Dom z oscarowego „Milczenia owiec” sprzedany

Wiktoriański dom w miejscowości Layton w stanie Pensylwania, w którym odbywały się zdjęcia do thrillera psychologicznego „Milczenie owiec” został...

zobacz więcej

Nabierają rozpędu prace nad zapowiedzianym w styczniu tego roku serialem „Clarice”, który pokaże stacja CBS. Jego akcja rozgrywać się będzie tuż po zakończeniu wydarzeń opowiedzianych w filmie „Milczenie owiec”. Jego bohaterka, ambitna agentka sekcji behawioralnej FBI, ściga seryjnych morderców i seksualnych drapieżników, a jednocześnie stara się przetrwać w brutalnym świecie waszyngtońskiej polityki.

Starling w wykonaniu Rebeki Breeds ma być kobietą genialną, ale i wrażliwą, którą bardzo łatwo zranić. To absolwentka Uniwersytetu Wirginia na kierunkach psychologia i kryminologia. Jej odwaga sprawia, że przyciąga do siebie morderców i szaleńców.

Skomplikowana psychika agentki ma swoje źródło w ciężkim dzieciństwie, a jej niepohamowana ambicja napędzana jest kompleksami i chęcią odcięcia się od rodzinnych sekretów, które prześladowały ją przez całe życie.

Pochodząca z Australii Rebecca Breeds znana jest głównie z seriali „Zatoka serca”, „Na wysokiej fali” czy „The Originals”. Można ją było również zobaczyć w bollywoodzkim hicie „Biegnij, Milkha, biegnij”. Rola Clarice Starling może być przełomem w jej karierze.

Serial „Clarice” tworzą dla stacji CBS Alex Kurtzman oraz Jenny Lumet. Nie będzie to pierwszy serial telewizyjny, którego akcja rozgrywać się będzie w świecie stworzonym przez pisarza Thomasa Harrisa. W latach 2013-15 emitowany był serial „Hannibal”, w którym rolę Lectera zagrał Mads Mikkelsen. Postać Clarice Starling miała pojawić się w piątym sezonie, jednak wcześniej serial został zdjęty z anteny.

źródło:

Zobacz więcej