Raport

Epidemia koronawirusa

Areszt dla stalkera. Nękał byłą partnerkę i groził jej śmiercią

Mężczyzna między innymi zniszczył kobiecie samochód (fot. Shutterstock/Tinnakorn jorruang)

Zarzut stalkingu usłyszał mieszkaniec Lubina, który uporczywie nękał swoją byłą partnerkę i groził jej pozbawieniem życia. Podejrzany zniszczył też należący do kobiety samochód. 29-latek został zatrzymany i trafił do aresztu. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Stalker trafił do aresztu w Walentynki. Ukochanej groził nawet śmiercią

Zaczęło się od kwiatów i SMS-ów, a skończyło na groźbach. Kobieta atakowana przez „wielbiciela” bała się o swoje życie. Dopiero po trzech latach...

zobacz więcej

Mieszkanka powiatu lubińskiego poinformowała policję, że jest nękana przez byłego partnera, który dzwoni do niej o różnych porach dnia i nocy, nachodzi ją w domu i grozi popełnieniem przestępstwa na jej szkodę.

– Zgłaszająca bardzo się wystraszyła, kiedy 29-latek uszkodził jej samochód. Mężczyzna w złości wyrwał przednie kierunkowskazy, rozbił klosze lamp w pojeździe, zniszczył lusterka wsteczne, maskę samochodu oraz poprzecinał opony – powiedziała ssp. szt. Sylwia Serafin z KPP w Lubinie.

29-latek groził też swojej byłej partnerce śmiercią. – Wdarł się do jej domu i mimo wielu próśb nie chciał opuścić mieszkania. W wyniku szarpaniny spowodował u kobiety obrażenia ciała – poinformowała Serafin.

Po analizie dowodów policjanci zatrzymali stalkera. 29-latek usłyszał zarzuty stalkingu, spowodowania obrażeń ciała, bezprawnego wdarcia się do mieszkania oraz uszkodzenie mienia.

Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyźnie może grozić do pięciu lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej