„Kidawa-Błońska otwiera się na swoich występach i mówi szczerze”

Kandydatka PO „mówi w pewnym momencie szczerze, że jest przeciwko 500plus” (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Majowe wybory prezydenckie będą określały przyszłość polityczną i kierunek, w którym będzie kroczyła Polska przez następne dekady; jestem przekonany, że wygra je prezydent Andrzej Duda – zapewnił wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Kidawa-Błońska o 500 Plus: Ludzie, którzy pracują, czują się upokorzeni

– Ludzie, którzy pracują, czują się w jakiś sposób upokorzeni, że ktoś jest wspierany, a nie pracuje – mówiła podczas spotkania z wyborcami o...

zobacz więcej

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika „Gazeta Polska” oświadczył, że jego ugrupowanie będzie kontynuować realizację programu wyborczego nawet z opozycyjnym prezydentem oraz że w przypadku porażki w wyborach prezydenckich nie ma mowy o żadnych przyspieszonych wyborach.

Jednocześnie były premier Donald Tusk, który w tym tygodniu poparł kandydaturę wicemarszałek Sejmu, posłanki PO Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w nadchodzących wyborach prezydenckich i zapowiedział zaangażowanie się w kampanię wyborczą, oświadczył w mediach społecznościowych, że „PiS już wie, że niedługo straci władzę”.

Karczewski odnosząc się do tych wypowiedzi stwierdził, że Tusk próbuje z doskoku wchodzić do polskiej polityki. – Widać, że mu brakuje polskiej polityki, a tak naprawdę Polska nie odczuwa braku Donalda Tuska. Te jego bardzo złośliwe, wyrafinowane tweety, które pisze od czasu do czasu, mają nas wprowadzić w stan zaniepokojenia – ocenił polityk PiS.

„Ci ludzie…”. Celebryta obraża wyborców Dudy - Kuźniar z Onetu nie reaguje

– Problem jest taki, że ci ludzie, którzy popierają Andrzeja Dudę, są to ludzie, którzy mają bardzo duży problem z racjonalnym myśleniem. W każdej...

zobacz więcej

Zapewnił też, że starający się o reelekcje prezydent Andrzej Duda wygra majowe wybory. – Jest fantastycznie przyjmowany, wszędzie, gdzie ma spotkania są tysiące ludzi – mówił Karczewski.

Wicemarszałek na uwagę, że na tych spotkaniach pojawiają się osoby starające się je zakłócić, odparł, że „to też świadczy o jego sile, że ta druga strona musi używać takich niecnych sposobów”.

– My tego nie robimy, nikt nie zakłóca spotkań pani Kidawy-Błońskiej, no poza samą Kidawą-Błońską, która podczas każdego spotkania ma jakąś wpadkę, lapsus językowy, przejęzyczenie – powiedział Karczewski.

Jak dodał, sam ogląda występy Kidawa-Błońska, bo podczas nich „się otwiera”. – I mówi w pewnym momencie szczerze, że jest przeciwko 500 Plus i obniżeniu wieku emerytalnego – wyliczał.

źródło:
Zobacz więcej