Raport

Epidemia koronawirusa

Horała o wizji Tuska ws. końca PiS : Każdy czasem lubi pomarzyć

– Każdy z nas czasem lubi pomarzyć. Ktoś marzy, że jak wygra w totolotka, będzie miał super dom, samochód. Donald Tusk marzy o końcu PiS – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała. To jego komentarz do wizji Donalda Tuska, który na Twitterze stwierdził, że PiS niedługo straci władzę.

Donald Tusk wieszczy koniec władzy PiS. „Popiół na głowę, a nie strachy na Lachy!”

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wieszczy koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były premier taką opinią podzielił się na...

zobacz więcej

Tusk napisał na Twitterze, że „PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego”.

Zapytany w TVP1 o tę wizję Marcin Horała z PiS przypomniał książkę, którą przed laty napisał Michał Kamiński i Andrzej Morozowski pt. „Koniec PiS-u”.

– Do tej pory się nie ziściło – wskazał Horała. Przyznał, że jak w każdej demokracji, przyjdzie kiedyś taki moment, że PiS przegra wybory.

– To jest nieuchronne. Chcemy, żeby to było po trzech, czterech, pięciu kadencjach, jak to zdarza się w demokracjach zachodnich – powiedział polityk PiS.

Horała komentował też wypowiedzi polityków PO o programie 500 Plus, a w szczególności niedawne słowa Małgorzaty Kidawy – Błońskiej.

– W sprawie 500 Plus politycy PO wykonali już kilkanaście piruetów, zajęli wszystkie możliwe stanowiska. Bo chcą zlikwidować 500 Plus – są w istocie przeciwni temu programowi – ocenił wskazując na praktykę rządów Platformy.

– Kiedy Polacy słyszeli, że pieniędzy nie ma i nie będzie. A z drugiej strony wiedzą, że jest to program popierany przez Polaków – wskazał gość programu „Kwadrans polityczny”.

źródło:
Zobacz więcej