Raport

#FabrykahejtuPO

Błaszczak: Wojsko przygotowane, by nieść pomoc w zagrożeniu koronawirusem

Według rządu Polska jest przygotowana na zarządzanie kryzysowe i sytuacje awaryjne (fot. Shutterstock/Bumble De)

Wojsko jest przygotowane do tego, żeby nieść pomoc i reagować w sytuacji zagrożenia koronawirusem – zapewnił Mariusz Błaszczak. Minister obrony wyjaśnił, że szpitale i transport wojskowy pozostają w gotowości.

Szef GIS o najlepszym przeznaczeniu maseczki

– Ta maseczka bardziej powinna być przeznaczona dla profesjonalistów medycznych, którzy mają kontakt z tym wirusem, z podejrzeniami wirusów –...

zobacz więcej


Minister Błaszczak pytany w radiowej Jedynce, czy Polacy mają powody do obaw w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, zapewnił, że administracja państwowa jest przygotowana do pomagania w sytuacji zagrożenia. Podobnie z wojskiem.

– Medyczne służby wojskowe są gotowe. Wojsko dysponuje 14 szpitalami na terenie całego kraju. Przygotowany jest też transport wojskowy – zapewnił Błaszczak.

Według rządu Polska jest przygotowana na zarządzanie kryzysowe i sytuacje awaryjne, m. in. przez zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu oraz profesjonalnych pracowników opieki zdrowotnej. We wtorek – jak informował wiceminister infrastruktury Marcin Horała – wprowadzono na wszystkich lotniskach procedury kontroli osób powracających z krajów zagrożonych koronawirusem, w tym z Chin i północnych Włoch. Procedury dotyczą m.in. pomiaru temperatury, a osoby ze wskazaniami podejrzenia zarażenia się koronawirusem są kierowane na badania lekarskie.

źródło:

Zobacz więcej