Raport

Epidemia koronawirusa

Chińskie miasto zapłaci za zgłoszenie się do szpitala z objawami koronawirusa

Regulacje wprowadziło Qianjiang (fot. Sefa Karacan/Anadolu Agency via Getty Images)

Jedno z miast będącej epicentrum zarażeń koronawirusa w Chinach prowincji Hubei oferuje pieniądze za zgłaszanie się do szpitali w razie wystąpienia objawów choroby. Jeśli infekcja się potwierdzi, pacjent otrzyma równowartość 1,4 tys. dolarów amerykańskich.

Zamknięto drugie najważniejsze miejsce mahometan. Z powodu koronawirusa

Z powodu zagrożenia koronawirusem Arabia Saudyjska czasowo zawiesiła wjazd do kraju pielgrzymów udających się do Meczetu Proroka w Medynie. To...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE 

Takie regulacje wprowadziło Qianjiang, zamieszkiwane przez około milion osób. Miasto jest położone w odległości około 150 km od stolicy prowincji Hubei – Wuhan. Do tej pory stwierdzono tam zaledwie 197 przypadków zakażenia patogenem.

Władze miasta, wykorzystując środki finansowe, chcą zapewnić bezpieczeństwo epidemiologiczne. Każda osoba z objawami przeziębienia i grypy, która zgłosi się do tamtejszych szpitali, a później okaże się być zarażona koronawirusem, otrzyma 10 tys. juanów.

Osoby, u których obecność wirusa na początku diagnostyki nie zostanie wykluczona dostaną zaś tysiąc juanów. Na 2 tys. juanów liczyć mogą osoby, które trafią do kategorii „poważnego ryzyka zarażenia”, lecz testy nie wykażą u nich obecności patogenu.

źródło:
Zobacz więcej