Raport

Epidemia koronawirusa

Przewoził marihuanę za 2,5 mln, wpadł w ręce policji

Policjanci przejęli 80 kg narkotyków (fot. cbsp.policja.pl)

Policjanci CBŚP przejęli ponad 80 kg marihuany wartej około 2,4 mln zł. Policjanci z CBŚP zatrzymali auto, którego kierowca był poszukiwany. W samochodzie miał narkotyki, legitymował się sfałszowanymi dokumentami.

Rozbito zorganizowaną grupę przestępczą handlującą narkotykami

Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Płońsku zatrzymali 12 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej zajmującej się handlem...

zobacz więcej

Jak poinformowała rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji nadkomisarz Iwona Jurkiewicz, narkotyki zostały znalezione w samochodzie dostawczym na terenie woj. kujawsko-pomorskiego.

– Okazało się, że 32-latek, który kierował autem przewoził ponad 80 kg marihuany o czarnorynkowej wartości około 2,4 mln zł. Narkotyki były ukryte w kartonach w części ładunkowej pojazdu, pomiędzy sprzętem RTV i AGD – podała policjantka.

– Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna posługiwał się sfałszowanymi dokumentami. Dowód osobisty i prawo jazdy wystawiono na nazwisko innego mieszkańca Inowrocławia. Sam kierowca był poszukiwany do odbycia kary czterech miesięcy pozbawienia wolności – dodała Jurkiewicz

Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszał zarzuty za udział w obrocie znacznymi ilościami narkotyków oraz posługiwania się sfałszowanymi dokumentami. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za to przestępstwo może mu grozić do 12 lat więzienia.

– Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania osób związanych z tym procederem – oceniła rzeczniczka CBŚP.

źródło:

Zobacz więcej