Raport

Epidemia koronawirusa

Z piątką dzieci robili zdjęcia na torach. Myśleli, że zdążą zejść z torowiska

Gdy pojawił się pociąg, okazało się, że czasu jest mniej, niż myśleli (fot. youtube/Virtual Railfan)

Monitoring stacji kolejowej w Greencastle w Pensylwanii zarejestrował wyczyny siedmioosobowej rodziny, która urządziła sobie sesję fotograficzną na czynnej linii kolejowej. Na filmie widać osoby, które zachowują się tak, jakby były przekonane, że nic im nie grozi. Gdy zza łuku wyłania się lokomotywa, okazuje się, że czasu jest zbyt mało, by zejść z torowiska.

Prowadziły grupę małych dzieci przez zamknięty przejazd kolejowy [WIDEO]

Trzy kobiety przeprowadzały grupę dzieci przez zamknięty przejazd kolejowy. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w obrębie czeskiej Pragi. Sprawą...

zobacz więcej

Dwójka dorosłych, pięcioro dzieci i fotograf – wszyscy zajęci sesją, nie zwracający uwagi na fakt, że znajdują się na czynnej linii kolejowej. Takie kadry zarejestrował monitoring stacji w miejscowości Greencastle w amerykańskim stanie Pensylwania.

Na nagraniu widać, jak poszczególne osoby chodzą po torach, pozują, w pewnym momencie dzieci odchodzą na odległy o kilkadziesiąt metrów przepust. Na materiale opublikowanym na profilu Virtual Railfan pojawia się komentarz: „jeżeli sądzisz, że masz czas, by zejść z torów...” - i sekundnik, który za chwilę odmierzy 15 sekund. „...to nie masz” – brzmi druga część komentarza.

Właśnie 15 sekund zajmuje wyłaniającemu się zza odległego o kilkaset metrów łuku pociągu dotarcie do miejsca zdarzenia. Okazuje się, że jest to za mało, by uciec z torowiska. 4 sekundy upływają do momentu, gdy wszyscy uświadamiają sobie zagrożenie. Przez kilka kolejnych każdy działa na własną rękę. W pewnej chwili nastolatek zauważa, że jego kilkuletni brat, zdezorientowany, może sobie nie poradzić. Wraca po niego i znosi z torowiska 4 sekundy przed lokomotywą.Uczestnicy zdarzenia mają szczęście: udaje im się wyjść poza skrajnię pociągu (która może sięgać około metra poza główkę zewnętrznej szyny), a skład jedzie na tyle wolno, że pęd powietrza nie wciąga ich pod koła.

Pozowanie na torach jest przede wszystkim niebezpieczne, ale także niehigieniczne. Tylko część taboru osobowego ma zamknięty obieg toalet. W wagonach z otwartym obiegiem zawartość toalet zrzucana jest bezpośrednio na torowisko.

źródło:
Zobacz więcej