Raport

Epidemia koronawirusa

Natalia Kukulska przypomina swoją mamę. 40. rocznica śmierci Anny Jantar 

Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 70. XX wieku (fot. PAT)

14 marca minie 40 lat od dnia tragicznej śmierci Anny Jantar. Jej córka Natalia Kukulska szykuje w związku z rocznicą kilka wydarzeń poświęconych słynnej piosenkarce. Pokazała również fanom jedno z ulubionych zdjęć matki.

Przyznano nagrodę im. Anny Jantar. 55 Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki

zobacz więcej

„Już niedługo będziemy zapalać lampkę pamięci o mojej mamie w 40 rocznicę śmierci. Szykuje się kilka wydarzeń, o których wkrótce poinformuję”, napisała Natalia Kukulska na swoim Instagramie. Wyjawiła również, że przygotowania już się rozpoczęły: „Dziś miało miejsce pewne nagranie telewizyjne... byli zaproszeni goście... a scenografię zdobiło jedno z moich ulubionych zdjęć w wielkim formacie... Zgadniecie, jaki to program?” - zapytała piosenkarka. W odpowiedzi fani sugerowali początkowo, że chodzi o „Wideotekę dorosłego człowieka”.

Bardziej spostrzegawczy obserwatorzy rozpoznali jednak na zdjęciu scenografię programu „Niedziela z...” w stacji TVP Kultura. I rzeczywiście, emisję „Niedzieli z... twórczością Anny Jantar” zaplanowano na 8 marca. Na zdjęciu, kulturalnych które Natalia Kukulska pokazała fanom, jej mama ubrana jest w popularne, w latach 70. spodnie dzwony i dopasowaną do nich marynarkę. Ma rozwiane włosy i opiera się o betonowe płyty.

„Piosenki pani Anny Jantar są na zawsze w mojej playliście oraz sercu. Uwielbiam jej głos, muzykalność, ciepło oraz osobowość. Jej muzyka kojarzy mi się z moim dzieciństwem”, napisała jedna z fanek. „Trudno uwierzyć, że to już czterdzieści lat... wspominam Ją każdego roku w ten dzień”, dodała inna z komentujących wpis osób. Anna Jantar była jedną z najpopularniejszych polskich piosenkarek lat 70. XX wieku. Zginęła w katastrofie lotniczej 14 marca 1980 roku.

źródło:

Zobacz więcej