Raport

Epidemia koronawirusa

Korwin-Mikke o koronawirusie - „umierają najsłabsi i najmniej przezorni”

„Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości” (fot. PAP/Paweł Supernak)

Zdaniem Janusza Korwin-Mikkego wirus 2019-nCoV, znany potocznie jako koronawirus, nie jest „bronią biologiczną”. Lider Konfederacji skrytykował wypowiedź dyrektor warszawskiego szpitala dr. Doroty Gałczyńskiej Zych, która mówiąc o epidemii nazwała ją „biologiczną trzecią wojną”. „Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości” – stwierdził prezes partii Korwin.

Co ze zwrotami za bilety lotnicze. Koronawirus krzyżuje podróżne plany

Pan Michał miał pod koniec lutego lecieć z Warszawy do Mediolanu. Swoje włoskie wakacje zdecydował się jednak odwołać, z powodu panującego w tym...

zobacz więcej

W wywiadzie, który ukazał się we wtorkowym wydaniu „Rzeczpospolitej” dyrektor Szpitala Bielańskiego w Warszawie oceniła, że na koronawirusa w Polsce „przygotowani jesteśmy jedynie na papierze”. „Sprawdzianem będzie pojawienie się pierwszych zachorowań na koronawirus, których spodziewam się już wkrótce.” – ostrzegła dr Dorota Gałczyńska-Zych.

Ekspertka zwróciła uwagę, na zwiększone ryzyko zakażenia wśród lekarzy, a także przypomniała, że w Chinach koronawirus zaatakował wielu przedstawicieli personelu medycznego. „To biologiczna trzecia wojna światowa. Jej rozmiary poznamy w boju.” – dodała dr Gałczyńska-Zych w rozmowie z dziennikiem.

Odnosząc się do tych słów Janusz Korwin-Mikke w twitterowym wpisie ubolewał nad „poziomem wykształcenia lekarzy”.

„Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to nie »broń biologiczna«, lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości” – stwierdził polityk. Dodał, że „umierają najsłabsi i najmniej przezorni”.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE O EPIDEMII KORONAWIRUSA

źródło:
Zobacz więcej