Raport

Epidemia koronawirusa

Posiedzenie Sejmu ws. koronawirusa: marszałek Witek zwoła spotkanie prezydium izby

O specjalne posiedzenie Sejmu wnioskował prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Leszek Szymański)

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zwołała na czwartek posiedzenie prezydium Sejmu – poinformował Andrzej Grzegrzółka z Centrum Informacyjnego Sejmu. Na spotkaniu ma zapaść decyzja o terminie posiedzenia izby, które będzie poświęcone sytuacji związanej z koronawirusem, o co wnioskował prezydent Andrzej Duda.

Co ze zwrotami za bilety lotnicze. Koronawirus krzyżuje podróżne plany

Pan Michał miał pod koniec lutego lecieć z Warszawy do Mediolanu. Swoje włoskie wakacje zdecydował się jednak odwołać, z powodu panującego w tym...

zobacz więcej

Andrzej Duda zwrócił się w środę do Elżbiety Witek o zwołanie specjalnego posiedzenia izby, podczas którego rząd ma udzielić informacji na temat koronawirusa.

Zdaniem prezydenta, powinny zostać też podjęte działania legislacyjne, które ułatwią przygotowanie i ewentualną walkę z wirusem.

W środę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim, ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim i głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem nt. epidemii koronawirusa.

Na briefingu prasowym prezydent oświadczył, że podczas tego spotkania uzyskał informację na temat stanu przygotowań w Polsce i sytuacji w Europie w związku z epidemią koronawirusa.

– Tak, jak panowie do tej pory zapewniali, tak i tym razem chcę poinformować, że nie ma do tej pory w naszym kraju żadnego wykrytego przypadku zachorowania na skutek koronawirusa; żaden taki przypadek w Polsce do tej pory nie został stwierdzony – podkreślił prezydent, dodając, że należy spodziewać się, iż koronawirus przywędruje także i do naszego kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE O EPIDEMII KORONAWIRUSA
  Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Epidemia rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in.: Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię.

źródło:
Zobacz więcej