Raport

#FabrykahejtuPO

Nielegalne zakupy w bagażu podręcznym. Zatrzymano obywatela Izraela

Jak podały służby, mężczyzna popełnił jednak przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od pół roku do ośmiu lat (fot. Shutterstock/Have a nice day Photo)

Na lotnisku w Krakowie–Balicach zatrzymano mężczyznę, w którego bagażu podręcznym znaleziono aż 13 sztuk pistoletów alarmowych, kaliber 9 mm wraz z magazynkami – poinformowała straż graniczna. Mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości ponad czterech tys. zł.

Kradła w Niemczech, uciekała do Turcji. Zatrzymano ją w Krakowie

Straż Graniczna zatrzymała na lotnisku Kraków-Balice 29-letnią obywatelkę Polski, poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemiecki...

zobacz więcej

Straż graniczna poinformowała, że mężczyzna, w bagażu którego w piątek na lotnisku znaleziono broń, jest obywatelem Izraela. Na terytorium Węgier, za tysiąc dolarów amerykańskich miał on zakupić broń dla siebie i swoich przyjaciół. Następnie autobusem przyjechał do Krakowa, skąd planował odlecieć do Tel Awiwu.

Według przekazanych informacji, w trakcie prowadzonych czynności Izraelczyk zaznaczył, że „nie był świadomy konieczności posiadania zezwolenia na taki rodzaj broni”. Jak podały służby, mężczyzna popełnił jednak przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności od pół roku do ośmiu lat.

Ostatecznie wymierzona została mu kara grzywny w wysokości 4,2 tys. zł, przepadek zakupionej broni oraz pokrycie kosztów postępowania.

źródło:

Zobacz więcej