Raport

Epidemia koronawirusa

Donald Tusk wieszczy koniec władzy PiS. „Popiół na głowę, a nie strachy na Lachy!”

Spychalski: Dziwnym trafem tam gdzie pojawia się Pan zaczyna się kryzys. A to finansowy, a to Brexit.... (fot. Mateusz Slodkowski/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk wieszczy koniec rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były premier taką opinią podzielił się na platformie społecznościowej Twitter. We wpisie Tusk przewiduje również, że nadciąga kryzys, a na dodatek zdradza tajniki strategii PiS. Naturalnie wpis spotkał się ze sporym odzewem zarówno zwolenników byłego premiera, jak i jego przeciwników i politycznych oponentów.

500 zł za badanie na koronawirusa. Opozycja obarczyła winą opozycję

Politycy opozycji – w tym kandydatka PO na prezydenta – obarczyli winą rząd za to, że szpital podległy politykowi PSL – koalicjantowi Platformy –...

zobacz więcej

„PiS już wie, że niedługo straci władzę. Mimo nadciągającego kryzysu rozda jeszcze trochę pieniędzy (głównie swoim), aby zbudować mit złotej epoki Kaczyńskiego. Winę za bankructwo i drożyznę zrzuci na następców. Taka strategia.” – napisał w środę we wpisie na platformie Twitter były premier.

„ To zwyczajnie musi boleć kiedy było się szefem rzadu za czasów którego nie było ambitnych programów społecznych, dochodziło do rozwarstwienia społecznego, a budżet się nie spinał i było kilkadziesiąt miliardów rocznie mniej...” – odpowiedział Tuskowi poseł na Sejm RP, rzecznik Solidarnej Polski Jan Kanthak. Na dziwną zależność związaną z Tuskiem zwrócił uwagę rzecznik Prezydenta RP Błażej Spychalski.

Senator PiS Rafał Ślusarz z kolei potraktował wpis jako żart.„Albo stabilizacja, albo czasy rządów Tuska”

Albo opowiemy się za stabilizacją, albo przypomnimy sobie czasy rządów Donalda Tuska, kiedy rzecznikiem rządu była Małgorzata Kidawa-Błońska, kiedy...

zobacz więcej

Jeszcze inni stawiają byłemu premierowi zarzut, że prowadzona przez niego polityka umożliwiła okradanie państwa polskiego. Jedna z internautek zadedykowała nawet przewodniczacemu EPL cytat autorstwa Henryka Ciegielskiego.

źródło:
Zobacz więcej