Raport

Epidemia koronawirusa

Policjant walczący z cyberprzestępczością zażądał łapówki w bitcoinach

Początkowo chodziło o przekazanie kryptowaluty na portfel elektroniczny (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

Policjant z wydziału ds. cyberprzestępczości w Żytomierzu na Ukrainie został zatrzymany w związku z podejrzeniem o żądanie 5 tys. dolarów łapówki – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Funkcjonariusz chciał dostać łapówkę w bitcoinach.

Tajemnicza śmierć z bitcoinami w tle. Biznesmen miał ranę postrzałową głowy

Jeden z założycieli giełdy bitcoinowej BitMarket.pl Tobiasz N. nie żyje. Jego ciało z raną postrzałową głowy znaleziono w czwartek po południu nad...

zobacz więcej

Śledczy twierdzą, że policjant zażądał pieniędzy od miejscowego mieszkańca za to, by nie został on pociągnięty do odpowiedzialności za rozpowszechnianie pornografii.

– Policjant obiecał podejrzanemu w sprawie załatwienie „potrzebnych” wyników ekspertyzy komputerowo-technicznej – wyjaśniono.

Według SBU początkowo chodziło o przekazanie kryptowaluty na portfel elektroniczny. Później policjant zgodził się, by łapówka była przelana w kilku częściach na rachunek bankowy znajomego - dodano.

Jak poinformowano, policjant został zatrzymany w centrum Żytomierza od razu po zaksięgowaniu na rachunku pierwszego przelewu w wysokości 24 tys. hrywien (ok. 980 dolarów).

Służby sprawdzają, czy inni policjanci wydziału nie byli powiązani z nielegalną działalnością.

źródło:

Zobacz więcej