Raport

#FabrykahejtuPO

Zabił mężczyznę koło baru z kebabem. Oskarżony Tunezyjczyk skazany

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku: Janusz Sulima (C), Brandeta Hryniewicka (P), Jerzy Szczurewski (L), 26 bm., podczas ogłoszenia wyroku w procesie Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo 21-latka przed barem z kebabem w Ełku w noc sylwestrową 2016-2017 (fot. PAP/Artur Reszko)

Na 12 lat więzienia skazał Sąd Apelacyjny w Białymstoku Tunezyjczyka, oskarżonego o zabójstwo 21–latka k. baru z kebabem w Ełku (woj. warmińsko–mazurskie). Sąd odwoławczy utrzymał karę, choć uznał, iż sprawca działał z zamiarem nie bezpośrednim, a ewentualnym zabójstwa.

Jest wyrok dla oskarżonego o zabójstwo przed barem z kebabem w Ełku

Na 12 lat więzienia skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Suwałkach Tunezyjczyka Lassada A., oskarżonego o zabójstwo 21-latka niedaleko baru z...

zobacz więcej

Orzeczenie jest prawomocne.

Skazany był kucharzem w tym ełckim barze; to od awantury w lokalu zaczęło się całe zajście w noc sylwestrową 2016/2017. Gdy z baru wybiegł młody mężczyzna, zabierając bez płacenia dwie butelki napojów, w pościg ruszył Tunezyjczyk oraz właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk. Gdy dogonili 21–latka, doszło do szarpaniny, podczas której chłopak został pchnięty nożem. Wskutek odniesionych obrażeń zmarł.

Właściciel lokalu został oskarżony o udział w bójce i nieudzielenie pomocy rannemu; już wcześniej dobrowolnie poddał się karze roku więzienia w zawieszeniu.

Tunezyjczyka oskarżono o zabójstwo i udział w bójce z użyciem noża; do takiego zarzutu nie przyznał się przez całe postępowanie. W czerwcu 2019 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach skazał go na 12 lat więzienia. Orzekł też, iż skazany ma zapłacić matce i siostrze 21–latka, które miały w sprawie status oskarżycielek posiłkowych, w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia.

Jego obrońca w apelacji wnioskował o uniewinnienie, ewentualnie uchylenie wyroku i zwrot sprawy do pierwszej instancji lub o łagodniejszą karę. Apelację złożył też pełnomocnik rodziny zmarłego; chciał kary 25 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej