Raport

Epidemia koronawirusa

„Łamacz czaszek” kolejnym „challengem” młodzieży. Jest wyjątkowo niebezpieczny

Wyzwanie polega na tym, żeby pozbawić podskakującą osobę możliwości bezpiecznego wylądowania na nogach (fot. YouTube/Things Around Us)

Urazy czaszki, kręgosłupa, a nawet paraliż – to wszystko może się przydarzyć osobom, które dadzą się nabrać na najnowszy prank na popularnej wśród młodzieży platformie społecznościowej TikTok. Skull breaker (łamacz czaszek) challenge polega na tym, że trzy osoby w rzędzie podskakują, a opadając na ziemię, dwójka po bokach podcina nogi temu, kto jest w środku; w rezultacie środkowy uczestnik zabawy upada bezwładnie na podłogę, na plecy. Najczęściej uderza mocno głową w ziemię.

Niebezpieczne wyzwanie, które grozi kalectwem, podbija sieć. Kilkanaście osób z poparzeniami

„Hot water challenge” to nowe, niebezpieczne wyzwanie, które niestety zyskuje coraz większą popularność w internecie. Uczestnicy „zabawy”...

zobacz więcej

O nowej, koszmarnej zabawie stało się głośno, gdy nastolatek z Pine Baff w Arkansas trafił do szpitala z poważnymi urazami głowy. Stracił przytomność, lekarze zdiagnozowali u niego wstrząśnienie mózgu. Jego matka powiadomiła o wszystkim policję i zamierza zamierza iść do sądu przeciw dwóm nastolatkom, które podjęły to niebezpieczne wyzwanie na szkodę jej syna.

– On na to nie zasłużył; żadne dziecko na to nie zasłużyło – powiedziała. Szkoła poinformowała, że obaj sprawcy tego czynu zostali zawieszeni w prawach ucznia. Placówka rozpoczęła własne śledztwo w tej sprawie.

Koledzy zaprosili Ke'Aviona do udziału w wideo, które, jak mówili, chcieli właśnie nakręcić. Chłopiec wtedy jeszcze nie miał pojęcia o istnieniu skull breaker challenge. Musisz tylko podskoczyć, powiedzieli. – Wykopali jakby spode mnie nogi, więc nie mogłem wylądować. Wszystko, co pamiętam, to że leżałem na podłodze – opowiadał potem Ke'Avion.

To nie pierwszy nastolatek, który padł ofiarą wyzwania „łamacz czaszek”. W internecie można odnaleźć wiele zdjęć, którymi dzielą się rodzice innych poszkodowanych. Szkoły i komendy policji ostrzegają przed braniem udziału w zabawie, która może się skończyć tragicznie. Platforma TikTok wydała oświadczenie, w którym zadeklarowała, że zamierza usuwać wszystkie filmy oznaczone jako skull breaker challenge.

 

źródło:
Zobacz więcej