Raport

Epidemia koronawirusa

Zabójstwo wójt gminy Zgierz: są wyniki sekcji zwłok

Wyniki sekcji potwierdzają stosowanie przemocy wobec kobiety (fot. Shutterstock/Tiko Aramyan)

W zakładzie medycyny sądowej w Łodzi odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok zmarłej w poniedziałek wójt Zgierza Barbary Kaczmarek. Wstępne ustalenia potwierdzają stosowanie wobec kobiety przemocy – poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Została ciężko pobita, nie udało się jej uratować. Zmarła wójt Gminy Zgierz

W szpitalu w Zgierzu zmarła w poniedziałek wójt Gminy Zgierz Barbara Kaczmarek. Kobieta z ciężkimi urazami w wyniku pobicia trafiła do zgierskiej...

zobacz więcej

58-letnia Kaczmarek trafiła do szpitala z poważnymi i rozległymi obrażeniami głowy i mózgu. Biegły z zakresu medycyny sądowej nie pozostawił wątpliwości, że obrażenia nie mogły być spowodowane przez samą pokrzywdzoną, lecz były konsekwencją pobicia.

W związku z tą sprawą zatrzymano 34-letniego syna ofiary; w niedzielę usłyszał zarzuty. Prokuratura zarzuciła mu spowodowanie u matki ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci urazów realnie zagrażających życiu. Grozi mu kara do 15 lat więzienia.

W czasie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. Złożył obszerne wyjaśnienia, których treści prokuratura nie ujawnia.

Syn dotkliwie pobitej wójt gminy Zgierz nie przyznał się do winy

Podejrzany o dotkliwe pobicie matki syn wójt gminy Zgierz Barbary Kaczmarek nie przyznał się do winy – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej...

zobacz więcej

Jak poinformował Kopania, dla ustalenia przyczyny śmierci konieczne będzie przeprowadzenie badań dodatkowych, w tym histopatologicznych.

– Dopiero po ich uzyskaniu i opracowaniu końcowej opinii posekcyjnej możliwe będzie wyciąganie wniosków co do tego, czy między urazem a śmiercią zachodzi związek przyczynowy. Wówczas też podjęte zostaną decyzje co do ostatecznego kształtu zarzutów – wyjaśnił rzecznik.

Barbara Kaczmarek funkcję wójta gminy Zgierz sprawowała od 2014 r. Była pierwszą kobietą wybraną w tej gminie na to stanowisko.

źródło:
Zobacz więcej