RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Największa publiczna utylizacja alkoholu w historii kraju”

Utylizacja skonfiskowanego alkoholu odbyła się w mieście Winniki (fot. Facebook/minjust.official)

Podczas akcji w obwodzie lwowskim na Ukrainie zutylizowano prawie 14 ton (ponad 37 tys. butelek) napojów alkoholowych. W przedsięwzięciu wziął udział minister sprawiedliwości Ukrainy. Była to, jak podaje resort, największa w historii kraju publiczna utylizacja alkoholu.

Dziki zniszczyły kokainę zakopaną w lesie. Dilerzy stracili tysiące euro

Grupa handlarzy narkotyków straciła kokainę wartą tysiące euro. Jak informują włoskie media, paczki zakopane przez dilerów w toskańskim lesie...

zobacz więcej

Utylizacja skonfiskowanego alkoholu odbyła się w mieście Winniki. Wartość podrobionych wódek oszacowano na 4 mln hrywien (ok. 650 tys. zł).

– Tak jak obiecaliśmy, skonfiskowane towary podlegające akcyzie już nie trafią na rynek. Dzięki udoskonaleniu przepisów tryb utylizacji tych towarów stał się całkowicie przejrzysty i zrozumiały. Dziś zniszczymy prawie 14 ton skonfiskowanych napojów alkoholowych, wyprodukowanych nielegalnie. To największa w historii Ukrainy publiczna utylizacja alkoholu – powiedział minister, cytowany na portalu resortu sprawiedliwości.

Na miejscu obecna była specjalna komisja, a proces utylizacji nagrywano.

Akcję zapowiedziało we wtorek na Facebooku ministerstwo sprawiedliwości. Pod postem pojawiło się wiele wpisów internautów, którzy m.in. pytali, czy „będzie zagryzka”.

źródło:

Zobacz więcej