Raport

Epidemia koronawirusa

„Kiedyś mówiono o takich damscy bokserzy”. Premier komentuje publikację „Wyborczej”

„Wolą atakować ich żony” (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Zamiast krytyki osób pełniących funkcje publiczne redakcja „Gazety Wyborczej” woli atakować ich żony – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując publikację gazety o rzekomych powiązaniach żony ministra Zbigniewa Ziobry. „Kiedyś mówiono o takich: damscy bokserzy” – zakończył wpis premier.

„Zaprzeczam kłamliwym informacjom”. Żona Ziobry zapowiada kroki prawne po artykule „GW”

W „Gazecie Wyborczej” ukazał się artykuł oparty o zeznania świadka koronnego Piotra K., ps. Broda, który w 2009 r. miał zarzucić żonie ministra...

zobacz więcej

W środę „Gazeta Wyborcza” napisała, że podczas przesłuchania z 2 lipca 2009 r. świadka koronnego Piotra K., ps. „Broda” opowiadał on przed prokuratorem, że Patrycja Kotecka, obecna żona Zbigniewa Ziobro, a w przeszłości dziennikarka TVP, była związana z ludźmi ze świata przestępczego Warszawy, głównie z gangiem mokotowskim.

Według świadka Kotecka służyła gangsterom do rozpracowywania różnych środowisk, a kontakt z Ziobrą miała nawiązać na polecenie mafii.

„Redakcja Gazety Wyborczej wybrała osobliwą formę ataków politycznych. Zamiast krytyki (nieważne uzasadnionej czy nie) osób pełniących funkcje publiczne wolą atakować ich żony... Kiedyś mówiono o takich: damscy bokserzy” – napisał na Twitterze szef rządu.

Kotecka w odpowiedzi na publikację gazety napisała, że zaprzecza „kłamliwym informacjom” rozpowszechnianym przez „Gazetę Wyborczą” na jej temat i zamierza podjąć wobec redakcji i autora artykułu zdecydowane kroki prawne.

źródło:
Zobacz więcej