Raport

Epidemia koronawirusa

PKN Orlen złożył do KE wniosek ws. planowanego przejęcia Energi

Uzyskanie przez PKN Orlen decyzji KE to jeden z warunków ogłoszenia wezwania do zapisów na sprzedaż wszystkich akcji spółki Energa (fot. Shutterstock/Piotr Opoka)

PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej wniosek dotyczący zgłoszenia koncentracji ws. planowanego przejęcia kontroli nad Energą – poinformował w środę płocki koncern.

Energa pożyczy Elektrowni Ostrołęka maksymalnie 340 mln zł

Energa podpisała z Elektrownią Ostrołęka i Eneą umowę pożyczki, na podstawie której polska grupa kapitałowa pożyczy Elektrowni Ostrołęka...

zobacz więcej

„PKN ORLEN S.A. informuje, że 26 lutego 2020 r. złożył do Komisji Europejskiej wniosek stanowiący zgłoszenie koncentracji w związku z planowanym przejęciem przez Spółkę kontroli nad ENERGA S.A. z siedzibą w Gdańsku” – poinformował w komunikacie PKN Orlen.

Jak wskazano, wniosek inicjuje formalne postępowanie w sprawie kontroli koncentracji.

„Oprócz przedstawienia stron oraz założeń transakcji, we wniosku opisano działalność stron na określonych rynkach właściwych oraz przedstawiono argumentację dotyczącą wpływu transakcji na konkurencję na tych rynkach” – czytamy.

Zaznaczono, że uzyskanie przez PKN Orlen decyzji Komisji Europejskiej jest jednym z warunków ogłoszenia wezwania do zapisów na sprzedaż wszystkich akcji Energi.

źródło:

Zobacz więcej