Raport

Epidemia koronawirusa

Mecz Interu FC z Łudogorcem Razgrad bez udziału kibiców. UEFA potwierdza

Nie planuje się podobnych ograniczeń w pozostałych spotkaniach (fot. Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images)

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) potwierdziła, że czwartkowy mecz piłkarskiej Ligi Europy pomiędzy Interem Mediolan i Łudogorcem Razgrad odbędzie się bez kibiców z powodu szerzącego się we Włoszech koronawirusa. Nie planuje się podobnych ograniczeń w pozostałych spotkaniach.

Szokująca decyzja. Manchester City wykluczony z Ligi Mistrzów!

Obecny mistrz Anglii, Manchester City, został ukarany przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) grzywną w wysokości 30 milionów euro i wykluczeniem z...

zobacz więcej

O tym, że spotkanie z Łudogorcem odbędzie się przy pustych trybunach poinformował w poniedziałek wieczorem włoski klub na stronie internetowej. Dwa dni później potwierdziła to UEFA. W wydanym oświadczeniu europejska federacja podkreśliła, że „wszystkie pozostałe mecze w rozgrywkach UEFA zaplanowane na ten tydzień odbędą się zgodnie z planem bez ograniczeń dla kibiców”.

Włochy są najbardziej dotkniętym przez koronawirus krajem w Europie. Z tego powodu w niedzielę nie odbyły się cztery z zaplanowanych na ten dzień spotkań Serie A. W poniedziałek minister sportu Vincenzo Spadafora ogłosił, że rząd wyraził zgodę na organizację meczów ekstraklasy w sześciu regionach północnych Włoch w najbliższy weekend bez udziału kibiców.

Czwartkowy mecz Interu z Łudogorcem odbędzie się o godz. 21. Pierwszy mecz 1/16 finału w Bułgarii włoski zespół wygrał 2:0. Piłkarzem Łudogorca jest Jakub Świerczok.

źródło:

Zobacz więcej