Raport

Epidemia koronawirusa

PiS apeluje do marszałka Senatu. Chodzi o ustawę ws. „czternastek”

Stanisław Karczewski zaapelował do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Wicemarszałek Senatu chciałby, aby kandydatka PO w wyborach prezydenckich zwróciła się do marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego z prośbą o „nieblokowanie” przez Senat ustawy, która ma wprowadzić „czternastą” emeryturę w 2021.

Nowy sondaż. Na podium Duda, Kidawa-Błońska, Kosiniak-Kamysz i Hołownia

50 proc. badanych, którzy planują wziąć udział w wyborach, deklaruje chęć głosowania na prezydenta Andrzeja Dudę - wynika z najnowszego sondażu...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek ustawę, która przewiduje, że emeryci i renciści corocznie będą otrzymywać dodatkowe świadczenie w wysokości najniższej emerytury.

Większość „trzynastek” zostanie wypłacona w kwietniu. W tym roku dodatkowe świadczenia wyniosą 1200 zł brutto. Również we wtorek rząd przyjął projekt ustawy o tzw. czternastej emeryturze, która zakłada wypłatę dodatkowego, jednorazowego świadczenia w 2021 roku dla emerytów i rencistów.

Karczewski przypominając, że prezydent podpisał ustawę wprowadzającą trzynastą emeryturę, przywoływał procedowanie tej ustawy w Senacie. Jak zauważył, zostały wówczas złożone poprawki przez większość senacką, które „de facto uniemożliwiały wypłacanie trzynastych emerytur”.

– Apeluję, aby pani marszałek Kidawa-Błońska zwróciła się do pana marszałka Grodzkiego i do większości senackiej, aby ta sytuacja nie została powtórzona podczas procedowania czternastej emerytury dla 9 czy prawie 10 mln Polaków. Polacy na to czekają. Polacy czekają na czternastą emeryturę. Jeszcze raz ponawiam apel do pani marszałek, aby zwróciła się do większości senackiej z apelem, prośbą o to, aby nie blokować tej ważnej, oczekiwanej przez Polaków ustawy – podkreślił Karczewski.

źródło:
Zobacz więcej