Raport

Epidemia koronawirusa

Pierwszy przypadek koronawirusa w Grecji. Chora przyjechała z Włoch

Władze są w trakcie identyfikacji osób, z którymi chora miała kontakt (fot. Emanuele Cremaschi/Getty Images)

Ministerstwo zdrowia Grecji potwierdziło w środę pierwszy przypadek nowego koronawirusa w kraju. Chorą jest 38-letnia Greczynka, która przyjechała z obszaru północnych Włoch – poinformował przedstawiciel resortu, Sotirios Tsiodras.

Koronawirus. Światowe firmy przeznaczają miliony na badania nad szczepionką

Epidemia 2019-nCoV zaktywizowała wiele firm farmaceutycznych do poszukiwania skutecznego leku. Przeznaczają na to miliony dolarów – pisze środowa...

zobacz więcej

– Jest ona w dobrym zdrowiu i jest monitorowana przez zespół wyjątkowych lekarzy w Salonikach – powiedział Tsiodras na konferencji prasowej. Dodał również, że władze są w trakcie identyfikacji osób, z którymi kobieta miała kontakt i że osoby te zostaną umieszczone w izolacji.

Jak zauważa agencja Reutera, Grecja, którą odwiedza ponad 30 mln turystów rocznie, wyznaczyła już 13 szpitali w całym kraju do leczenia zakażonych pacjentów.

Nowy koronawirus zabił dotychczas ponad 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys.

W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano ponad 323 zakażenia i 12 zgonów. Większość zainfekowanych osób w innych krajach europejskich odwiedziła w ostatnim czasie Włochy.

Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej