Raport

#FabrykahejtuPO

Wybuch bomby samoróbki zniszczył samochód. Podejrzany miał w domu narkotyki

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty (fot. Policja)

Ładunek wybuchowy eksplodował w Sosnowcu. Został przymocowany do drzwi samochodu. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Policjanci dotarli do mężczyzny podejrzanego o jego skonstruowanie bomby. 59-latek, oprócz substancji wybuchowych, miał w mieszkaniu także amunicję, narkotyki oraz 1,5 litra płynnej metamfetaminy.

Wybuch samochodu w Warszawie. Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne

Na ulicy Wrocławskiej w Warszawie doszło w piątek do wybuch samochodu, który przewoził butle z gazem. Dwie osoby nie żyją, a trzy są ranne i...

zobacz więcej

Do wybuchu doszło w ubiegły poniedziałek w centrum Sosnowca. Eksplodował zaparkowany na ulicy samochód. Szybko okazało się, że nie był to przypadek. – Na szczęście nikomu nic się stało – wyjaśnia nam podkom. Sonia Kepper z KMP w Sosnowcu.

– Szybko zorientowaliśmy się, że mamy do czynienia z detonacją małego ładunku wybuchowego – dodaje policjantka. Zeznania właściciela zniszczonego samochodu oraz analiza monitoringu zaprowadziła kryminalnych do mieszkania 59-letniego mieszkańca Sosnowca.

Podczas przeszukania policjanci odkryli m.in. substancje chemiczne mogące służyć do przygotowania materiałów wybuchowych, amunicję oraz sporą ilość różnego rodzaju narkotyków – ponad 1,5 litra płynnej metamfetaminy, 20 gramów opium i amfetaminę.

– Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty dotyczące zniszczenia mienia, posiadania substancji odurzających oraz amunicji bez zezwolenia – wyjaśnia nam Magdalena Ziobro, prokurator rejonowy z Sosnowca i dodaje, że podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Czy odpowie również za posiadanie materiałów wybuchowych, zdecydują badania laboratoryjne odkrytych substancji. 59-latkowi grozi 10 lat więzienia.

Prokurator powiedziała, nam, że mężczyzna nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. – Na tak wczesnym etapie śledztwa niestety nie możemy informować o szczegółach jego wyjaśnień – mówi prokurator Magdalena Ziobro.

źródło:
Zobacz więcej