RAPORT

Pogarda

Bosak popełnił „większe i groźniejsze przestępstwo niż pochwalanie rabunku i kradzieży”? Mocne słowa Korwin-Mikkego

Pytanie o prawdziwe poglądy Konfederacji (fot. PAP/Marcin Obara)
Pytanie o prawdziwe poglądy Konfederacji (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Zgodnie z opracowanym m.in. przez Krzysztofa Bosaka programem, „osoby zamożne powinny płacić więcej”, a „ludzi realnie bogatych (…) należy opodatkować w większych stopniu”. Zakłada również „rozbudowę podatku od nieruchomości” oraz „zwiększenie obciążeń na przykład dochodów z najmu, inwestycji i dywidend czy praw własności intelektualnej”. Tego typu poglądy (przynajmniej według publicznych deklaracji) nie podobają się Januszowi Korwin-Mikkemu, który uważa, że „głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym niż pochwalanie rabunku i kradzieży!”.

Konfederacja wybrała kandydata na prezydenta

W Warszawie rozpoczął się zjazd prawyborczy elektorów, którzy wybrali kandydata Konfederacji na prezydenta. Najwięcej głosów wśród zgłoszonych...

zobacz więcej

Poglądy Janusza Korwin-Mikkego na temat podatków – mimo że nie zostały jeszcze zweryfikowane w politycznej rzeczywistości – są bardzo radykalne. W swoim wpisie na Facebooku jeden z liderów Konfederacji napisał tak: „Kapitalizm daje bogactwo, ale gdyby socjalizm zapewniał krajowi większe bogactwo od kapitalizmu, to i tak trzeba być za kapitalizmem, bo jest to system uczciwy: „Kto nie chce pracować, niech też i nie je”. Socjalizm jest niemoralny. Dawanie czegokolwiek za darmo jest demoralizujące . A więc zgubne dla narodu. Głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym niż pochwalanie rabunku i kradzieży!. Dziś dziesięciu słabeuszy trzyma za nogi jednego orła i nie pozwala mu wlecieć, otóż na tym właśnie polega socjalizm!”

Jak się to ma do poglądów kandydata Konfederacji na prezydenta? W programie Ruchu Narodowego, który zredagowali i opracowali: Krzysztof Bosak, Witold Tumanowicz, Michał Wawer i Robert Winnicki – czytamy m.in.:

1. SYSTEM PODATKOWY

„Uważamy też, że w Polsce powinny istnieć zróżnicowane podatki. Zasadą jest, że osoby zamożne powinny płacić więcej niż te o niższych dochodach, jednak należy wyróżnić trzy podstawowe warstwy społeczne – osoby biedniejsze, klasę średnią oraz ludzi realnie bogatych  – i do każdej z nich stosować (SUWERENNY NARÓD W XXI WIEKU program ruchu narodowego s. 72) inne podejście. Tych ostatnich należy opodatkować w większych stopniu (…)”.

Jak za 11 zł przeżyć dzień w Warszawie? Takie są oficjalne zarobki Bosaka

„Panie Bosaku, niech pan wyjaśni, jak za 11 tysi rocznie, odkładając 7 tysi rocznie przeżyć pół dnia w naszym pięknym kraju?” – pyta publicysta...

zobacz więcej

2. Opodatkowanie majątków i dochodów majątkowych

„W obecnej sytuacji majątkowej i gospodarczej Polski istnieje duże pole do zwiększenia obciążenia na przykład dochodów z najmu, z inwestycji i dywidend, czy z praw własności intelektualnej. (…)

Za wartą przemyślenia uważamy też możliwość zwiększenia znaczenia w polskim systemie podatków majątkowych, w szczególności reformę i rozbudowę podatku od nieruchomości, tak aby w większym stopniu obciążyć posiadaczy licznych nieruchomości .”

Jak to się ma do deklaracji Janusza Korwin-Mikkego, że „głoszenie socjalizmu jest przestępstwem większym i groźniejszym, niż pochwalanie rabunku i kradzieży”? Czy Krzysztof Bosak jest w świetle tej deklaracji „groźnym przestępcą”?.

Na pytanie w tej sprawie, zadane przez jednego z aktywnych internautów (konto @10murzynków obserwuje ponad 19 tys. Twitterowiczów) politycy Konfederacji jak na razie nie odpowiedzieli.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej