Raport

Epidemia koronawirusa

Zgorzelski o „trzynastej emeryturze”: to był dobry dzień dla emerytów

Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL przyznał w „Kwadransie politycznym”, że wczorajszy dzień był dobry dla emerytów. – Każde pieniądze, które trafiają do seniorów, do ludzi, którzy ciężko pracowali to jest swoiste: dziękuję – powiedział komentując podpisaną ustawę w sprawie trzynastych emerytur i rent.

Trzynasta i czternasta emerytura. Komu przysługuje, jakie dokumenty wypełnić?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie trzynastych emerytur i rent. Natomiast w KPRM-ie premier i jego współpracownicy podczas...

zobacz więcej

We wtorek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie trzynastych emerytur i rent. Natomiast w KPRM-ie premier i jego współpracownicy podczas posiedzenia rządu zajęli się 14. emeryturą.

Zgorzelski przyznał w TVP1, że to był dobry dzień dla emerytów. – Oczywiście, że tak. Każde pieniądze, które trafiają do seniorów, do ludzi, którzy ciężko pracowali to jest swoiste: dziękuję, które my wszyscy – aktywni zawodowo, powinniśmy robić – powiedział wicemarszałek Sejmu.

– Dlatego złożyliśmy nasz obywatelski projekt: emerytura bez podatku, który także więcej środków pozostawiałby ludziom w kieszeniach – dodał i wskazał także na projekt dotyczący emerytur stażowych. Podkreślił, że trzeba szukać różnych rozwiązań w tym zakresie, bo społeczeństwo się starzeje.

źródło:
Zobacz więcej