Raport

Epidemia koronawirusa

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa

Koronawirus z Wuhanu może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc (fot. Getty Images)

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła do 2715 – poinformowała w środę chińska Narodowa Komisja Zdrowia. W ostatnich 24 godzinach bilans ten zwiększył się o 52 zgony.

Kolejne ofiary koronawirusa we Włoszech

Do 11 wzrosła we Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa – ogłosił szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli....

zobacz więcej

Komisja podała, że wszystkie nowe przypadki śmiertelne miały miejsce w centralnej prowincji Hubei. W prowincji tej liczba ofiar śmiertelnych obecnie wynosi 2615.

Odnotowano 406 nowych przypadków zakażenia, w tym 401 w Hubei. Tym samym liczba osób zainfekowanych w Chinach wzrosła do 78 064.

Najnowsze dane komisji wskazują, że rozprzestrzenianie się epidemii w Chinach ma tendencję spadkową. Dzień wcześniej informowano o 71 nowych zgonach i 508 nowych przypadkach zakażenia.

Epidemia rozprzestrzeniła się na ponad 30 krajów na całym świecie, w tym na coraz więcej w Europie. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd niemal 30 zgonów, m.in. w Iranie, w Korei Płd., w Japonii, w Hongkongu, we Włoszech, na Filipinach, na Tajwanie i we Francji.

Koronawirus z Wuhanu, stolicy prowincji Hubei, może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc.

źródło:

Zobacz więcej