RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Biznesmen zatrzymany przez CBA. Niegospodarność w kopalni

Zatrzymania dokonali agenci z Katowic (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)
Zatrzymania dokonali agenci z Katowic (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

Agenci CBA zatrzymali biznesmena ze Śląska w śledztwie dotyczącym straty w majątku Kompanii Węglowej na ponad 1 mln 700 tys. zł.

Kwaśniewski: Ujawnienie danych ze śledztwa CBA to gwałt na demokracji

Decyzja ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego o upublicznieniu danych z postępowania dotyczącego willi w Kazimierzu Dolnym...

zobacz więcej

Fakt zatrzymania potwierdził w rozmowie z portalem tvp.info rzecznik CBA. Temistokles Brodowski zaznaczył, że zatrzymania dokonali agenci z delegatury w Katowicach w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Gliwicach.

Zatrzymany to właściciel jednego ze śląskich przedsiębiorstw. Samo postępowanie, zaznacza Brodowski, dotyczy „nieprawidłowości w realizacji umowy na modernizację wyposażenia elektrycznego rozdzielni średniego napięcia dla potrzeb KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej”.

– Zatrzymany w latach 2012-2013 wprowadził w błąd pracowników Centrum Usług Księgowych Kompanii Węglowej S.A. w związku z realizowaną umową. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że do KWK Bielszowice zostały dostarczone urządzenia o odmiennych parametrach technicznych od zamawianych – wyjaśnia.

W śledztwie został powołany biegły, który oszacował straty powstałe w majątku Kompanii Węglowej S.A. na kwotę ponad 1 mln 700 tys. zł.

Zatrzymany usłyszy teraz zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gliwicach. – Wcześniej zarzuty pomocnictwa do oszustwa usłyszał już główny elektryk ds. obiektów podstawowych KWK Bielszowice, który był osobą odpowiedzialną za całość spraw związanych z realizacją umowy ze strony zamawiającego – mówi rzecznik.

źródło:
Zobacz więcej