Raport

Epidemia koronawirusa

Tajwańscy celnicy odebrali Polakom kilka tysięcy maseczek ochronnych

Według urzędu celnego była to największa pojedyncza konfiskata maseczek na Tajwanie, odkąd restrykcje weszły w życie (fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN)

Celnicy na Tajwanie przejęli od dwójki Polaków 3446 maseczek chirurgicznych – podała tajwańska agencja prasowa CNA. Władze wyspy wprowadziły restrykcje dotyczące wywozu maseczek w związku z epidemią groźnego koronawirusa.

Zobacz, jak rosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem w Europie

Europejska Unia Nadawców przygotowała mapę pokazującą rozwój liczby potwierdzonych przypadków nowego koronawirusa w Europie od 22 stycznia do 24...

zobacz więcej

Według urzędu celnego była to największa pojedyncza konfiskata maseczek na Tajwanie, odkąd restrykcje weszły w życie.

Dwójka obywateli RP przybyła ze Stanów Zjednoczonych na lotnisko międzynarodowe Tajpej-Taiwan Taoyuan, gdzie przesiadali się na samolot do Szanghaju w Chinach kontynentalnych – podała CNA, powołując jednego z urzędników celnych z lotniska.

Celnik podkreślił, że Polacy mogli poczekać na lot do Szanghaju w strefie tranzytowej, ale zdecydowali się przejść przez kontrolę imigracyjną, więc dotyczyły ich restrykcje eksportowe.

By pomóc zaspokoić zapotrzebowanie na maseczki ochronne na Tajwanie, władze ograniczyły możliwość ich wysyłki i wywozu. Od 23 stycznia do 30 kwietnia nie wolno ich eksportować bez zezwolenia z ministerstwa gospodarki.

GIS odradza podróże do 9 krajów. Z powodu koronawirusa

W związku z szerzeniem się koronawirusa Główny Inspektorat Sanitarny odradza podróże do 9 krajów: Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii,...

zobacz więcej

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba podróżująca indywidualnie może wywieźć z wyspy maksymalnie 250 maseczek. Polakom skonfiskowano łącznie 3946 sztuk, a następnie zwrócono im 500 z nich - powiedział celnik.

Według urzędu celnego przejęte maseczki będą wydzielane w ramach rządowych wysiłków na rzecz powstrzymania epidemii koronawirusa.

Epidemia wybuchła prawdopodobnie pod koniec zeszłego roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach. Do tej pory w Chinach kontynentalnych stwierdzono ponad 77 tys. zakażeń i ponad 2,6 tys. zgonów. Na Tajwanie odnotowano 31 infekcji i jeden zgon.

Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa.

źródło:

Zobacz więcej