RAPORT

Pogarda

Koronawirus uderza w dostawy towarów z Chin do Holandii

„Ponieważ produkcja w Chinach jest na bardzo niskim poziomie, oczekujemy problemów z dostępnością u naszych dostawców”(fot. PAP/EPA/JEROME FAVRE)
„Ponieważ produkcja w Chinach jest na bardzo niskim poziomie, oczekujemy problemów z dostępnością u naszych dostawców”(fot. PAP/EPA/JEROME FAVRE)

Najnowsze

Popularne

Epidemia koronawirusa w Chinach uderza w dostawy towarów z tego kraju do Holandii, gdzie znajduje się jeden z największych na świecie portów – w Rotterdamie. Jak informują media, niedobory już przekładają się na wzrost cen w sklepach.

Zobacz, jak rosła liczba przypadków zarażenia koronawirusem w Europie

Europejska Unia Nadawców przygotowała mapę pokazującą rozwój liczby potwierdzonych przypadków nowego koronawirusa w Europie od 22 stycznia do 24...

zobacz więcej

Niderlandzki „Telegraaf” podał, że sieć handlowa Blokker i gigant internetowy sprzętu RTV i AGD Coolblue przyznają, że mają problemy z dostawami produktów w Chinach. Pekin zamknął tysiące fabryk, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Coolblue informuje, że brak dostaw „hamuje sprzedaż”. Sklep internetowy podniósł ceny artykułów w ostatnich dniach, ku irytacji klientów dokonujących zakupów. Firma spodziewa się problemów z dostępnością towarów u dostawców w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Według sieci Blokker, problemy na razie dotyczą niewielkiej części artykułów i krótkookresowi klienci nie zostaną dotknięci niedoborami. Wskazuję jednak, że jeśli chińskie problemy będą się utrzymywać, mogą stać się widoczne.

Inne sklepy często korzystają z tych samych statków transportowych, co Blokker i Coolblue.

Tajwańscy celnicy odebrali Polakom kilka tysięcy maseczek ochronnych

Celnicy na Tajwanie przejęli od dwójki Polaków 3446 maseczek chirurgicznych – podała tajwańska agencja prasowa CNA. Władze wyspy wprowadziły...

zobacz więcej

Rzecznik Coolblue Ottelien Van Pelt oficjalnie potwierdził belgijskiej telewizji VRT NWS, że Coolblue chce ograniczyć sprzedaż, ponieważ spodziewa się problemów z dostawami.

– Robimy to poprzez marketing i dostosowując ceny. Ponieważ produkcja w Chinach jest na bardzo niskim poziomie, oczekujemy problemów z dostępnością u naszych dostawców w nadchodzących tygodniach i miesiącach – zaznaczył.

Liczba nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Chinach kontynentalnych wzrosła w poniedziałek o 508 przypadków, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła tego dnia o 71 - poinformowała Narodowa Komisja Zdrowia.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła tym samym do 77 658, a liczba ofiar śmiertelnych – do 2663. Ponad 27,2 tys. osób wyzdrowiało. Komisja zwróciła uwagę na ponowny wzrost liczby nowych przypadków zarażenia koronawirusem w porównaniu z poprzednim dniem, kiedy wyniosła 409.

Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej