Raport

Epidemia koronawirusa

Prezydent: W Polsce trzeba dokończyć naprawę wymiaru sprawiedliwości

– Polska staje się państwem prawdziwie sprawiedliwym – powiedział prezydent (fot. PAP/Tomasz Gzell)

W Polsce trzeba dokończyć naprawę wymiaru sprawiedliwości – mówił ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Sochaczewa w woj. mazowieckim. Przekonywał, że Polska zmienia się na lepsze dla tych, którzy żyli uczciwie.

DudaBus ruszył w trasę. Odwiedzi ponad 100 miejscowości

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął w południe objazd po kraju na pokładzie DudaBusa. Jako pierwsze miejscowości odwiedzi Łowicz oraz Turek.

zobacz więcej

Andrzej Duda nawiązywał podczas spotkania do swojej kampanii wyborczej z 2015 r., gdzie również odwiedził Sochaczew. Ocenił, że od tego czasu Polska „zmieniła się na lepsze” w wielu miejscach. Wspomniał o budowie nowej komendy policji w Sochaczewie oraz inwestycjach dotyczących komendy straży pożarnej.

Jak podkreślił, każde wybory są ważnym dla Polski momentem dlatego, że one decydują o przyszłości kraju.

– Czy nadal będzie trwała sprawnie i rzetelnie robiona modernizacja państwa? Czy nadal będzie trwało jego wzmacnianie? Czy nadal będzie trwało wzmacnianie polskiej gospodarki, polskiego biznesu, wzmacnianie i ochrona polskiej własności? Czy ta polityka będzie kontynuowana? Takie pytanie zadajemy sobie w trakcie tej kampanii wyborczej i takie pytanie w trakcie tej kampanii każdy z moich rodaków, także i tutaj, w Sochaczewie, powinien sobie zadać – zaznaczył.

Zgromadzeni na sali skandowali po tej części wystąpienia hasło: „Pierwsza tura!”.

Prezydent podkreślił, że w Polsce trzeba dokończyć naprawę wymiaru sprawiedliwości. – Tak, w Polsce trzeba jeszcze dokończyć naprawę w bardzo wielu obszarach – zaznaczył.

Sondaż: Duda z najlepszą kampanią. Kosiniak-Kamysz wyprzedza Kidawę-Błońską

Prawie połowa badanych uważa, że urzędujący prezydent ma najlepiej prowadzoną kampanię wyborczą – poinformował we wtorek Onet prezentując wyniki...

zobacz więcej

Prezydent ocenił, że przez wiele lat społeczna gospodarka rynkowa była tylko „deklaracją w polskiej konstytucji”, a została wprowadzona dopiero w wyniku programu 500 Plus, 300 Plus, trzynastej emerytury, program bezpłatnych leków dla seniorów.

– Polska staje się państwem prawdziwie sprawiedliwym, państwem, w którym uczciwie dzielony jest dochód, który to państwo ma, jest uczciwie dzielony, bo przede wszystkim zatrzymaliśmy kradzież VAT-u. To właśnie z tych pieniędzy, które odbieramy dzisiaj złodziejom, daje się wypłacić te wszystkie świadczenia – zaznaczył Duda.

Wyraził satysfakcję, że udało się w ubiegłym roku „na próbę” wypłacić emerytom i rencistom trzynaste świadczenie. Jak dodał, we wtorek podpisał ustawę, która zakłada, że takie świadczenie będzie wypłacane corocznie.

źródło:

Zobacz więcej