Raport

Epidemia koronawirusa

Sekretarz stanu USA obawia się, że Iran nie przekazuje ważnych informacji o koronawirusie

„Wszystkie kraje, w tym Iran, powinny mówić prawdę o korona wirusie” (fot. PAP/EPA/ALI SHIRBAND)

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wezwał wszystkie kraje do „mówienia prawdy” o epidemii koronawirusa. Wyraził przy tym obawę, że władze Iranu mogą nie informować o „istotnych szczegółach” dotyczących zakażeń w tym państwie.

Wiceminister zdrowia Iranu ma koronawirusa

Wiceminister zdrowia Iranu Iraj Harirchi został zakażony koronawirusem – poinformował rzecznik irańskiego resortu zdrowia. Polityk jest obecnie...

zobacz więcej

– Stany Zjednoczone są głęboko zaniepokojone informacjami wskazującymi, że irański reżim może ograniczać przekazywanie istotnych szczegółów o epidemii – powiedział szef amerykańskiej dyplomacji. Równocześnie skrytykował Chiny za cenzurę w mediach, która w jego ocenie może mieć „śmiertelne konsekwencje”.

– Wszystkie kraje, w tym Iran, powinny mówić prawdę o koronawirusie i współpracować z międzynarodowymi organizacjami niosącymi pomoc – dodał.

Koronawirus Covid-19 wywołuje groźne zapalenie płuc. Do wtorku na całym świecie zarejestrowano ponad 80 tys. zakażeń oraz ponad 2,7 tys. zgonów. Najpoważniejsza sytuacja – poza Chinami – panuje właśnie w Iranie, a także w Korei Południowej i Włoszech.

Według oficjalnych danych w Iranie po zakażeniu koronawirusem zmarło 16 osób.

źródło:

Zobacz więcej