Raport

Epidemia koronawirusa

Łukasz Piszczek trafił do Klubu Wybitnego Reprezentanta

Łukasz Piszczek został członkiem Klubu Wybitnego Reprezentanta (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Łukasz Piszczek został przyjęty do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Wprawdzie doświadczony piłkarz nie ma wymaganych 80 występów w kadrze, ale uhonorowano zawodnika za „szczególne osiągnięcia sportowe oraz postawę poza boiskiem”.

Łukasz Piszczek pożegnał się z reprezentacją. Wzruszające chwile na Narodowym

W trakcie meczu ze Słowenią Łukasz Piszczek uroczyście pożegnał się z reprezentacją Polski. Piłkarz zagrał dla niej 66 razy, strzelając trzy bramki.

zobacz więcej

66-krotny reprezentant Polski został włączony do tego gremium na wniosek Przewodniczącego Klubu Wybitnego Reprezentanta Dariusza Dziekanowskiego. Decyzję zaaprobował zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej.

„Zgodnie z obowiązującym regulaminem Klubu Wybitnego Reprezentanta, w uzasadnionych przypadkach członkami Klubu mogą zostać zawodnicy, którzy w reprezentacji Polski rozegrali co najmniej 40 meczów międzypaństwowych według oficjalnych kryteriów FIFA, jednakże wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami sportowymi oraz postawą poza boiskiem. Taka osobą jest bez wątpienia Łukasz Piszczek” – napisano w komunikacie na stronie PZPN.

Piszczek zadebiutował w drużynie narodowej w lutym 2007 r. w towarzyskim spotkaniu z Estonią w hiszpańskim Jerez. Oficjalnie zaś został pożegnany w listopadzie 2019 r. w wygranym 3:2 meczu ze Słowenią na PGE Narodowym w eliminacjach mistrzostw Europy.

W grudniu 2019 r. Piszczek został wybrany do Reprezentacji Stulecia PZPN. Nasz defensor od 2010 r. gra w Borussii Dortmund, z którą występuje teraz m.in. w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

źródło:

Zobacz więcej