Raport

Epidemia koronawirusa

Kidawa-Błońska chwali sytuację w Polsce: Bardzo się zmienia, już prawie nie ma bezrobocia

Kandydatka opozycji podkreślała, że źle było „15-16 lat temu” (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

– W Wałbrzychu się bardzo dużo zmieniło. To jest teren, który wymaga dużych inwestycji, ale to się zmienia. Polska się bardzo zmieniła. Przypominam państwu, że w Polsce już prawie nie ma bezrobocia – mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska podczas jednego spotkań w ramach kampanii wyborczej.

Kandydatce Koalicji Obywatelskiej zadano pytanie o pomysły dla regionu Wałbrzycha. Okolica ta według pytającego wciąż dotknięta jest społecznymi skutkami bezrobocia strukturalnego, spowodowanego likwidacją górnictwa na tym terenie. Kidawa-Błońska podkreśliła, że pod tym względem sytuacja zarówno w Wałbrzychu, jak i w całej Polsce bardzo się w ostatnich latach zmieniła

Przedstawicielka opozycji próbowała obciążyć odpowiedzialnością za sytuację w Wałbrzychu SLD (w latach 2004-05, a więc 15-16 lat temu dobiegała końca kadencja, w której rządy sprawowała ta formacja), jednak internauci przypomnieli, że również za czasów PO-PSL (2007-15) nie było lepiej. W latach 2015-20 liczba bezrobotnych w Wałbrzychu i powiecie wałbrzyskim spadła blisko trzykrotnie (z ok 10 tys. do 3,8 tys. osób). W całej Polsce w tym czasie stopa bezrobocia według Eurostatu spadła z 8 do 3,2 proc.

źródło:
Zobacz więcej