Raport

#FabrykahejtuPO

Kolejne ofiary koronawirusa we Włoszech

Rośnie liczba ofiar zakażonych koronawirusem we Włoszech (fot. PAP/EPA/Igor Petyx)

Do 11 wzrosła we Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa – ogłosił szef Obrony Cywilnej, rządowy komisarz do spraw kryzysu Angelo Borrelli. W ostatnich godzinach zmarły trzy osoby w wieku ponad 80 lat z północnego regionu Lombardia oraz jedna ponad 70-letnia z Wenecji Euganejskiej.

Koronawirus szerzy się we Włoszech. Polski konsulat wydał ostrzeżenie

W związku z szerzeniem się koronawirusa we Włoszech, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie zaleca unikanie w miarę możliwości...

zobacz więcej

Ostatnie ofiary koronawirusa we Włoszech to 84-letni mieszkaniec Nembro w prowincji Bergamo oraz dwie osoby z prowincji Lodi: 91-letni mieszkaniec San Fiorano i 83-latka z Codogno – podała włoska agencja ANSA. 11. ofiara śmiertelna to 76-letnia kobieta, która była reanimowana w szpitalu w mieście Treviso z powodu problemów oddechowych.

W całym kraju stwierdzono 322 przypadki zakażenia groźnym koronawirusem. Trzy nowe odnotowano na Sycylii. W ciągu niecałej doby liczba zakażonych wzrosła o prawie 100 osób.

Obecnie zakażenie koronawirusem dotyczy siedmiu regionów. W Lombardii odnotowano 240 przypadków, sześć osób zmarło. W Wenecji Euganejskiej potwierdzono 38 przypadków, w tym dwie ofiary śmiertelne. Na terenie regionu Emilia Romagna zarejestrowano 23 zakażenia, a w Piemoncie trzy. W Lacjum potwierdzono trzy przypadki (para Chińczyków i naukowiec, który został wyleczony). W Toskanii zakażone są dwie osoby oraz jedna w prowincji Bolzano.
Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa. 

źródło:
Zobacz więcej