Raport

Epidemia koronawirusa

Włamał się do domu. Gdy przyjechali policjanci, przywitał ich z bronią w ręku

Broń, z której włamywacz celował do policjantów, okazała się atrapą (fot. Shutterstock/allstars)

25-letniego mieszkańca gminy Błonie zatrzymali kryminalni z komendy ze Starych Babic i policjanci z błońskiego komisariatu zatrzymali. Mężczyzna który się do jednego z domów. Interweniujących funkcjonariuszy przywitał wycelowaną w ich kierunku bronią.

Postrzelił włamywacza, został skazany. Czeka go jeszcze proces o odszkodowanie

Na karę roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata za złamanie zasad użycia broni palnej skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Gdańsku Krzysztofa Ł.,...

zobacz więcej

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Starych Babicach w woj. mazowieckim, przed godz. 15 dyżurny błońskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednego z domów na terenie gminy Błonie. Na miejsce pojechali policjanci z Błonia w towarzystwie kryminalnych ze Starych Babic.

Okazało się, że sprawca dostał się do domu po tym, jak wybił szybę w drzwiach tarasowych. Do interweniujących funkcjonariuszy wyszedł z wycelowaną w ich kierunku bronią.

Szybko się okazało, że rekwizyt przestępcy był atrapą. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili go w policyjnej celi. Jednak sprawca szybko wyszedł na wolność. Prokurator, który postawił mu zarzuty, zdecydował się na zastosowanie wolnościowego środka zapobiegawczego, jakim jest dozór policyjny.

Za popełnione czyny włamywaczomi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej