Raport

#FabrykahejtuPO

Borys Budka przyznał, że opozycja ma swoje media

Czy Borys Budka i opozycja mają sprzyjające im media? (fot. PAP/Paweł Supernak)

Borys Budka przyznał, że opozycja ma „swoje” portale. W trakcie rozmowy z Jarosławem Kuźniarem z Onetu, szef Platformy Obywatelskiej do takich mediów zaliczył właśnie Onet.

Budka „nie szanuje Dudy” i usprawiedliwia awanturników z Pucka

Usprawiedliwiam ludzi, którzy nie zgadzają się na to, by prezydent bez konsekwencji łamał konstytucję – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu”...

zobacz więcej

Dialog dwóch panów w aucie był chaotyczny, ciągle sobie przerywali. W pewnym momencie Borys Budka zaczął przekonywać, co opozycja powinna zrobić, żeby zyskać więcej poparcia.

– Musimy pokazać, że te rządy, jak to się kiedyś mówiło, to pic na wodę, fotomontaż – oświadczył szef Platformy.

– Ale nie macie takiej maszyny... – zapędy Budki próbował tonować Jarosław Kuźniar. – Ale mamy. Między innymi Onet; mamy internet – odpowiedział lider PO. – Przestraszyłem się już, że zostaliśmy sprzedani – denerwował się Kuźniar. – Ale, nie, nie kupujemy Onetu... – próbował wyjaśniać Budka.

Rozmowa krążyła jednak wokół ewentualnego nabycia mediów. – Chociaż nie, jeszcze nie w tej kadencji. Byśmy kupili... – fantazjował Budka. – Co byście kupili? – dopytywał prowadzący.

– No, taki portalik malutki, taki Onet. Też by było fajnie. Ale ustawa o partiach politycznych tego zabrania – ocknął się Borys Budka. – Ale się pan redaktor wystraszył – kpił chwilę później z Kuźniara.

– Partia polityczna nie może kupić. Polityk nie powinien czegoś takiego mówić – zakończył wymianę zdań dziennikarz.

źródło:
Zobacz więcej