Raport

#FabrykahejtuPO

Pierwszy przypadek koronawirusa w Szwajcarii

Przypadek wykryto w regionie przy granicy z Włochami (fot. PAP/EPA/GEORGI LICOVSKI)

Federalny Urząd Zdrowia Publicznego (BAG) w Szwajcarii potwierdził pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w tym kraju. Zarażenie stwierdzono w kantonie graniczącym z Włochami.

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w Austrii

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa zostały potwierdzone w austriackim Tyrolu - poinformował premier tego kraju związkowego Guenther Platter. Jedna...

zobacz więcej

Telewizja RTS podała, że władze kantonu Ticino przy granicy z Włochami powiadomiły, że przypadek został wykryty w ich regionie.

Koronawirusa stwierdzono u mężczyzny w wieku ponad 70 lat. Został zarażony wirusem 15 lutego podczas podróży do Mediolanu. Pierwsze objawy pojawiły się dwa dni później. Obecnie przebywa w szpitalu.

„Zakażona osoba była we Włoszech około 10 dni temu i uczestniczyła w wydarzeniu pod Mediolanem” – podało szwajcarskie ministerstwo zdrowia. Urzędnicy przyznali na konferencji prasowej, że nie jest jasne, na którym wydarzeniu mężczyzna został zainfekowany.

Osoby, z którymi się kontaktował, są obecnie identyfikowane i będą poddane 14-dniowej kwarantannie. Władze szwajcarskie przekazały też, że w ciągu najbliższych godzin spodziewane są wyniki 70 testów z Ticino, a także z centralnych i północnych kantonów Berna i Bazylei.

Przekazano, że na tym etapie nie trzeba podejmować dalszych działań, takich jak zamykanie szkół.Nowe środki będą rozważane, jeśli władze zauważą, że przenoszenie się wirusa wymyka się spod kontroli.

Do tej pory w Szwajcarii sprawdzono około 300 podejrzeń tej choroby.

Nowy wirus zabił już około 2,7 tys. osób, w większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do ponad 80 tys.

Największa epidemia w Europie ma miejsce we Włoszech, z 283 infekcjami i siedmioma ofiarami śmiertelnymi.

Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa.

źródło:
Zobacz więcej