Raport

Epidemia koronawirusa

Pijana matka zasnęła, gotując obiad. Sąsiadów zaalarmował dym i płacz dziecka

Dziecko przekazano ojcu, który wrócił z pracy (fot. Shutterstock/BLGKV)

35-letnia matka z Lublina po alkoholu wzięła się za gotowanie, w trakcie którego zasnęła. Kiedy gęsty dym zaczął wydobywać się z jej mieszkania, sąsiedzi zaalarmowali służby i sami zaczęli dobijać do drzwi. – Nikt nie otwierał. Słychać było płacz dziecka – wyjaśnia kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

Głodny 8-latek czekał przed domem. Pijana matka spała w krzakach

Głodny i zaniedbany 8-latek przez kilka godzin nie mógł dostać się do domu. W tym samym czasie jego matka spała pijana w krzakach. Okazało się, że...

zobacz więcej

Mieszkańcom budynku udało się dobudzić kobietę jeszcze przed przyjazdem służb. – Na kuchence paliła się patelnia – wyjaśnia nam kom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. W środku oprócz 35-letniej matki była jej trzyletnia przestraszona córka.

Kobieta miała w organizmie 1,5 promila alkoholu. – W tym stanie nie mogliśmy jej przesłuchać – mówi policjant. Dziecko zostało przekazane ojcu, który w trakcie interwencji wrócił z pracy do domu.

Kobieta tłumaczyła, że wstawiła obiad i położyła się z dzieckiem spać. Teraz musi liczyć się z zarzutami za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi za to do do pięciu lat więzienia.

źródło:
Zobacz więcej