RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Minister zdrowia: Apeluję, by nie wykorzystywać koronawirusa politycznie

Apel mój osobisty do wszystkich osób, które w sposób polityczny chcą wykorzystywać tę sytuację: to jest sytuacja, która dotyczy pacjentów, bezpieczeństwa chorych. Nie wykorzystujemy politycznie tej sytuacji. Starajmy się zachować umiar, rozsądek i postępować zgodnie z zaleceniami – powiedział na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Minister zdrowia odkłamuje manipulacje: badania na koronawirusa są refundowane

Trzeba najpierw zgłosić się do sanepidu. Jeżeli sanepid uzna, że dana osoba ma wskazania, to hospitalizuje i zrobi wszystkie badania bezpłatnie –...

zobacz więcej

Minister zdrowia powtórzył, że w związku z sytuacją w Europie należy spodziewać się pojawienia koronawirusa w Polsce.

– Przygotujemy się na jego pojawienie od trzech tygodni. 79 oddziałów zakaźnych funkcjonuje w trybie podwyższonej gotowości już od jakiegoś czasu – zapewnił.

Szumowski podkreślił również, że dla osób z podejrzeniem koronawirusa badania są bezpłatne.

Apel ministra zdrowia o niewykorzystywanie epidemii do celów politycznych powtórzył szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

– Niestety są nieodpowiedzialni politycy, którzy próbują przestraszyć Polaków. W naszym przekonaniu szalenie ważna jest rzetelna informacja. Stąd jutro zaczniemy szeroko zakrojoną akcję informacyjną na temat koronawirusa, zagrożeń, a przede wszystkim postępowania – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej