Raport

Epidemia koronawirusa

Epidemia koronawirusa: imprezy w Azji odwołane

Azjaci odwołują coraz więcej imprez sportowych z powodu koronawirusa (fot. Masashi Hara/Getty Images)

Do 15 marca wszystkie zaplanowane mecze piłkarskie w Japonii zostały przełożone na późniejszy termin. Z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołano także Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie stołowym w południowokoreańskim Pusanie.

Gubernator Tokio krytykuje pomysł Anglików, by igrzyska przenieść do Londynu

Gubernator Tokio Yuriko Koike skrytykowała deklarację kandydata na burmistrza Londynu Shauna Baileya, że stolica Wielkiej Brytanii jest gotowa na...

zobacz więcej

W Japonii koronawirusem zaraziło się do tej pory 691 osób. Zmarły cztery osoby. Wszystkie były pasażerami statku wycieczkowego „Diamond Princess”, który przez dwa tygodnie cumował w pobliżu Jokohamy, poddany kwarantannie.

Za pięć miesięcy w Tokio mają rozpocząć się igrzyska olimpijskie i już pojawiają się opinie, żeby je przenieść do Europy.

W Korei Płd., oprócz odwołania DMŚ w tenisie stołowym, Federacja Piłkarska Korei Południowej z tego samego względu przełożyła rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Odwołano także inaugurację lig siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej w tym kraju.

Tamtejsze służby medyczne poinformowały o 893 osobach zarażonych. Dotychczas zmarło osiem osób. Korea Południowa jest obecnie drugim, po Chinach kontynentalnych, ośrodkiem epidemii koronawirusa.

Więcej przeczytaj w raporcie na temat epidemii koronawirusa. 

źródło:

Zobacz więcej