Raport

Epidemia koronawirusa

Jest jeszcze szansa na to, że w drugim sezonie „Wiedźmina” pojawią się Polacy

W pierwszej serii „Wiedźmina” pojawiło się trzech Polaków (fot. Budrul Chukrut/SOPA Images/LightRocket via Getty Images))

Przed weekendem Netflix ogłosił listę aktorów, którzy dołączyli do obsady drugiego sezonu „Wiedźmina”. Polscy fani przygód Geralta z Rivii mogli poczuć niedosyt, bo nie było na niej żadnego polskiego nazwiska. Ale producent serialu Tomasz Bagiński wlewa w serca rodaków odrobinę nadziei.

Już dziś premiera „Wiedźmina”

„Wiedźmin” zachowuje to, co najważniejsze w literaturze Andrzeja Sapkowskiego: odcień powagi, ale też sarkazmu, dobrego, czarnego, polskiego humoru...

zobacz więcej

W lutym w Wielkiej Brytanii rozpoczęły się prace nad produkcją drugiego sezonu „Wiedźmina”. Premiera nowych odcinków planowana jest na 2021 r. Fani po raz kolejny spotkają swoich ulubieńców. W postać Geralta znów wciela się Henry Cavill. Jako Yennefer zobaczymy Anyę Chalotrę, rolę Ciri gra Freya Allan, a postać Jaskra kreuje Joey Batey.

Na ujawnionej niedawno liście aktorów, którzy pojawią się w drugim sezonie, znaleźli się Yasen Atour, Agnes Bjorn, Paul Bullion, Thue Ersted Rasmussen, Aisha Fabienne Ross, Kristofer Hivju i Mecia Simson.

Rozczarowaniem był brak Polaków. Tomasz Bagiński, jeden z producentów serialu, wyznał bowiem, że twórcy „Wiedźmina” rozważają zatrudnienie naszych gwiazd.

– Sprawdzamy różne opcje. Może Polacy zagrają – powiedział wtedy. Dlaczego zatem na opublikowanej przez Netfliksa liście nie ma polskich nazwisk? O komentarz poprosiliśmy właśnie Tomasza Bagińskiego.

– To jest dopiero pierwsze ogłoszenie. Jest przecież więcej ról w drugim sezonie. Ale niestety żadnych nazwisk ani nawet narodowości ponad to, co zostało już ogłoszone, nie mogę podawać – powiedział.

W pierwszej serii „Wiedźmina” pojawiło się trzech Polaków. Maciej Musiał wcielił się w postać sir Lazio, a Marcin Czarniak zagrał rolę maga zabójcy. Oprócz nich w serialu można zobaczyć też Tomasza Krzemienieckiego, kaskadera, który wcielił się w Vyra, jednego z członków bandy Renfri.

źródło:

Zobacz więcej