Raport

#FabrykahejtuPO

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa w Austrii

Do szpitala w Linz trafił mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa (fot. PAP/EPA/Zsolt Czegledi)

Pierwsze dwa przypadki koronawirusa zostały potwierdzone w austriackim Tyrolu - poinformował premier tego kraju związkowego Guenther Platter. Jedna z zarażonych osób pochodzi z włoskiej Lombardii.

Kwarantanna z powodu koronawirusa na Teneryfie. W hotelu uwięzionych jest tysiąc osób

1000 osób zostało uwięzionych w hotelu H10 Costa Adeje Palace na południu Teneryfy z powodu koronawirusa. Turyści zostali objęci przymusową...

zobacz więcej

Na wspólnej konferencji prasowej premiera krajowego Tyrolu Guenthera Plattera i szefa tamtejszego resortu zdrowia Bernharda Tilga podano, że obie zainfekowane osoby mają lekką gorączkę i przebywają na kwarantannie w klinice w Innsbrucku. Koronawirusa wykrył u nich już pierwszy test, który następnie powtórzono z takim samym wynikiem.

Ponadto objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem pojawiły się także u 55-letniego mieszkańca Linzu w kraju związkowym Górna Austria. Mężczyzna ten wrócił niedawno z grupowej wycieczki do Wenecji; jest izolowany w przychodni lekarza domowego.

Wyniki przeprowadzonych badań będą znane po południu i opinia publiczna ma zostać o nich poinformowana. Pozostałym uczestnikom wycieczki nakazano, by na razie nie opuszczali domów i unikali kontaktów z innymi osobami.

źródło:

Zobacz więcej