Raport

#FabrykahejtuPO

„Podziękowałem, bo naprawdę mam za co”. Pan Jacek z Łowicza o nagraniu z prezydentem

– Chodziło mi o to, żeby podziękować. Miałem okazję i podziękowałem, bo naprawdę mam za co. Mamy 500 Plus, mamy 300 Plus, mamy darmowe podręczniki, mamy Kartę Dużej Rodziny, mamy zniżkę na benzynę do samochodów, mamy wejścia na baseny tańsze. Mam za co podziękować – powiedział w TVP Info pan Jacek z Łowicza, ojciec pięciorga dzieci, który dziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie na znanym nagraniu. Zdarzenie stało się pretekstem dla wielu internautów do hejtu.

Napisali, że prezydenta uściskał działacz PiS. Okazało się to nieprawdą

Po tym, jak na spotkaniu z mieszkańcami Łowicza do prezydenta Andrzeja Dudy podszedł mężczyzna i dziękował za program 500 Plus, w sieci pojawiły...

zobacz więcej

– Liczyłem się z tym, że pójdzie to w świat, ale nie chodziło mi o to. Chodziło mi o to, żeby podziękować. Miałem okazję i podziękowałem, bo naprawdę mam za co. Mamy 500 Plus, mamy 300 Plus, mamy darmowe podręczniki, mamy Kartę Dużej Rodziny, mamy zniżkę na benzynę do samochodów, mamy wejścia na baseny tańsze. Mam za co podziękować – powiedział.

– Dobro i przyszłość moich dzieci, dać im jak najlepsze wykształcenie, wychowanie, kulturę. To, żeby szanowały innych ludzi, żeby wyrosły na dobrych obywateli tego kraju, żeby nie musiały wyjeżdżać za granicę, żeby chodziły po polskich ulicach. To jest dla mnie bardzo istotne, by nie musiały wyjeżdżać za chlebem – dodał.

Jak mówił pan Jacek, 500 Plus wspiera w istotny sposób budżet jego rodziny. Pieniądze, które zarabia może dzięki nim przeznaczyć na studia dla córki, z kolei pieniądze od rządu w pełni przeznaczyć na młodsze dzieci. Mężczyzna odniósł się także do fali hejtu jaka spadła na niego po opublikowaniu nagrania.

– Jeśli ktoś z tych, którzy mnie hejtują jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień. Chętnie go przyjmę, jak wszystkie te, które pojawiają się w internecie. Mi to nie przeszkadza, szkoda jest mi tylko moich dzieci – powiedział.

Prezydent Andrzej Duda w ramach prowadzonej kampanii odwiedził w czwartek Łowicz i spotkał się z mieszkańcami miasta. Do urzędującego prezydenta podszedł mężczyzna, który uścisnął mu dłoń i podziękował.

– Panie prezydencie, chcę tylko podziękować za program 500 Plus. Jestem ojcem piątki dzieci. Gdyby nie pański rząd, moja córka by nie studiowała; jest na trzecim roku medycyny we Wrocławiu – mówił dodając, że „żadnego rządu nie obchodziły moje dzieci, dziękuję”.

Całą sytuację nagrały kamery towarzyszące prezydentowi. Zdarzenie stało się pretekstem dla wielu internautów do hejtu. W sieci pojawiły się wpisy sugerujące, że to nie był przypadkowy mężczyzna, lecz podstawiony działacz PiS. Okazało się to nieprawdą.

źródło:
Zobacz więcej