Raport

#FabrykahejtuPO

Kwarantanna z powodu koronawirusa na Teneryfie. W hotelu uwięzionych jest tysiąc osób

Włoski lekarz jest już trzecią osobą w Hiszpanii, u której wynik testu na obecność wirusa wyszedł pozytywny (fot. Massimo Bertolini/NurPhoto via Getty Images)

1000 osób zostało uwięzionych w hotelu H10 Costa Adeje Palace na południu Teneryfy z powodu koronawirusa. Turyści zostali objęci przymusową kwarantanną. Wszystko przez potwierdzenie obecności koronawirusa u jednego z gości.

GIS wydał zalecenia dla osób powracających z północnych Włoch 

W ostatnich kilku dniach na obszarze północnych Włoch - w regionach: Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania, Lacjum - obserwuje się...

zobacz więcej

Zarażony koronawirusem został lekarz z Włoch. Od kilku dni przebywa on waz z żoną na wakacjach na Teneryfie. Mężczyzna miał się źle czuć. Sam poprosić o przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa. Wyniki badań przeprowadzonych na miejscu potwierdziły obecność u niego wirusa.

Obywatel Włoch znajduje się obecnie w Szpitalu Uniwersyteckim Nuestra Señora de Candelaria. Jak poinformował Prezydent Wysp Kanaryjskich Angel Victor Torres kolejne testy u zarażonego mężczyzny zostaną przeprowadzone w Madrycie.

Z kolei gazeta „Diario de Avisos” informuje, że hotel, w którym przebywał zarażony mężczyzna objętego kwarantanną. Wejścia do niego strzegą w tej chwili mundurowi, którzy pilnują, aby nikt ze znajdujących się w środku osób nie opuścił hotelu.

Włoski lekarz jest już w trzecią osobą w Hiszpanii, u której wynik testu na obecność wirusa wyszedł pozytywny. Wcześniej koronawirusa stwierdzono u obywatela Wielkiej Brytanii i Niemiec.

źródło:
Zobacz więcej