Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Międzynarodowy gang przemytników sterydów rozbity. Tropy wiodły do Polski

Śledztwo zainicjowała żandarmeria z rejonu Tuluzy (fot. Wiki 4.0/Domenjod)

Międzynarodowy gang przemytników sterydów anabolicznych pochodzących z Chin został rozbity w Europie Wschodniej – poinformowała francuska żandarmeria, która uczestniczyła w operacji.

Nielegalne farmaceutyki w przesyłkach kurierskich

Preparaty zawierające ludzki hormon wzrostu i leki stosowane w leczeniu nowotworów – m.in. te nielegalne substancje znaleźli w przesyłkach...

zobacz więcej

Według opublikowanego komunikatu, cytowanego przez agencję AFP, międzynarodowa operacja przeciwko przemytnikom była prowadzona od 18 lutego na terenie Słowacji, Polski i Ukrainy.

Była ona ukoronowaniem trwającego ponad dwa lata śledztwa zainicjowanego przez żandarmerię z rejonu Tuluzy, gdzie przestępcy zaopatrywali sklepy sprzedające między innymi tak zwane odżywki, czyli dodatki do diety.

Komunikat głosi, że podczas operacji z udziałem służb wymienionych państw, zatrzymano 25 podejrzanych, w tym 21 Słowaków, 2 Ukraińców i 2 Polaków. Przestępcom skonfiskowano ponad 2 miliony euro pochodzące z działalności przestępczej.

Zabronione przez prawo sterydy anaboliczne były sprowadzane w hurtowych ilościach z Chin i rozprowadzane w całej Europie ze Słowacji, gdzie mieściła się „centrala” gangu.

Substancje oparte na sterydach, powodujące szybki przyrost tkanki mięśniowej, są używane między innymi przez sportowców.

źródło:

Zobacz więcej